Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobában tartott cserepes...

Szobában tartott cserepes chili paprikát kell pihentetni télre?

Figyelt kérdés

Lidl-ben vettem 1 hónapja cserepee chilit, átültettem, és nagyon szépen beérlelte a paprikákat, most újra virágzik is, hajást hoz. Panelben az ablakpárkányon, belül van.

Olvastam, hogy aki kint termeszt chilit, télre vissza kell vágni, a leveleit is leszedni, és így pihentetni.

Én mit csináljak? Bent 23 fok van egész télen, vagy ott a radiátor felett lehet még melegebb.



ma 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A paprika nem beltéri növény. Hosszú távon nem fogod tudni életben tartani.

A teleltetés hideg, világos, fagymentes helyen való tartást jelent. Mivel hűvös helyen jobban bírja a paprika télen. A leveleket nem szabad leszedni, majd lepotyog, ami akar. Visszavágni is csak tavasszal kell, amikor vissza kiviszik a szabadba. Mivel nyáron ki kell tenni szabadba. (Erkélyre, ablakpárkányra kívülről.) Mert azt igényli.

ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt, kell-e bent a teleltetés, mint pihenő idő, ha egyébként mindig bent van?

Vagy mivel bent “örök nyár” van, mindig virágozni fog, nőni, és nem fárad ebbe bele.

Remélem így már érthető.

(Nem látom jelét annak hogy zavarná a beltéri lét, most kezdett el újra virágozni)

ma 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!