Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ebből a paprikapalántából...

Ebből a paprikapalántából lehet még valami?

Figyelt kérdés

[link]


Bird's Eye Chilipaprika. Későn lett ültetve a mag,már július vége van és még csak 20 centi. Van bármi értelme foglalkozni vele, vagy már elkésett?

Esetleg ha ősszel beviszem a szobába ott tovább fejlődik majd, és terem?



júl. 28. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi baja. Rendben lesz
júl. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kedvező helyen tovább fejlőik.
júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szép, csak ennek 2-3 hónappal ezelőtt kellett volna ilyennek lenni.

Nem tudom, mennyire hosszú tenyészidejű fajta. Ha normál, akkor még szeptember vége felé beérlelhet pár termést. Ha hosszú (mint sok chili), akkor már nem fog beérni.

Paprikát át lehet teleltetni, de nem bárhol. A hűvös hely fontosabb, mint a rengeteg fény. Meleg helyet nem fog szeretni. Az a jó hely, ahol a hőmérséklet általában 12-15 fok közt van (ebből adódóan nem öntözöd nagyon, nehogy kirothadjon, nem is tápozod), de napsütéses időben felmehet 20 fok fölé is, csak nem folyamatosra. A minél több fény hasznos, de nem feltétel. Ami nyilván nem félhomályt jelent, csak nem muszáj ablakban tartani.

Én régebben többször teleltettem át hosszú tenyészidejű paprikákat a szuterénben, félhomályos helyen, ahová azért a kis ablakokon be tudott sütni dél felé a nap, ha épp nem volt elborulva. Ez már azért eléggé határeset, lepotyogtak a levelek, de túléltek, tavasszal levágtam a téli vékony hajtásokat, és hónapokkal előbb hoztak termést.

júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Teleltetni nem akarom, inkább mivel le van maradva, minnél tovább életben akarom tartani még az ősszel.

Beltérben elvan napos ablakban amíg be nem áll a tél?

júl. 28. 10:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha beviszed hidegről melegre, le fognak hullani a levelek egy héten belül.
júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még lehet belőle paprika. Október végéig még hozhat termést ha nem fagy meg, de jövőre március közepéig vesd el a magot, vagy vegyél kifejlett palántát május elején.
júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!