Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bizonyos fajta szőlőmet...

Bizonyos fajta szőlőmet nagyon támadják lódarázs nagyságú darazsak. Egy helyen lefújtam darázsirtóval. Az még fogyasztható lesz?

Figyelt kérdés
Mi a nevük azoknak a darazsaknak, amik nagy darabok okker sárga a potrohuk... és kimondottan támadják a gyümölcsöket?
tegnap 17:46
 1/9 anonim válasza:
Szerezz sörös üvegeket, de kimondottan üvegeket! Ilyen pici üvegekre gondolok. Ha le van már hálózva a szőlő, akkor szerezz drótokat, töltsd meg vízzel az üvegeket, és a hálóba akaszd bele kicsi helyeket ki hagyva. Nekem be vált, majdnem az üveg feléig érnek a meghalt darazsak, rovarok.
tegnap 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jó, hát attól is függ, hogy mennyi szőlő. Nálam pl. van egy sor csemegeszőlő, kb. 40 méteres sor mindössze, azon volt idén 120-130 fürt szőlő. Vettem un. termés védőhálót, mert nálam is ez van évek óta, hogy a szőlőnek jó ha a fele az enyém... teljesen jól működik, szarvas/őz, madár sem próbálkozik azzal, hogy leegye, darazsak, sőt hangyák sem, másképp már esély nincs arra, hogy a tiéd legyen, mert nincs nyáron csapadék, mindent leesznek a bogarak, állatok. Ráhúztam már azelőtt, hogy érni kezdett volna, mert az őzek/szarvasok szeretik bekóstolni éretlenül is. Megérett benne a szőlő, sőt nagyobb, egészségesebb szemek lettek, valószínűleg a túl erős napsugárzás ellen is védi a szőlőt. Nem vagyok nagy szőlész, de tudom, hogy régen az öregek kitakarták rendesen a szőlőt érési időben, hogy érje a nap, ma már ezt nem tudod megtenni, mert túl erős a napfény, viszont ha sok zöldet hagysz rajta az meg elviszi a tápanyagot, szóval ez jónak bizonyult a túlzott napsütés ellen és egyúttal nyugodtan tetejezhettem, hónaljhajtásokat kitörhettem. Ha több ezer m2 lenne, vagy hektár, akkor nyilván nem csinálnám meg ezt, hogy minden fürtre egy zsák, akkor valószínű, hogy üveg+cukros víz, apám is mindig ezt csinálta a kertben, neki is működött a dolog.

Hogy a darázsirtóval lefújt szőlőt megeheted-e, mennyi időt kell várni, ha megeheted, azt nem tudom, de miért csinálsz ilyet? Attól, hogy megölöd azt a darazsat, ami épp dézsmálja, abból a többi nem tanul, nem terjed híre annak, hogy a szőlőben jobb vigyázni és darázsból van rengeteg.


Jövőre a paradicsomra is veszek ilyen zsákokat, mert azt meg a poloskák meg valami lepke lárvája támadja aratás után, amíg nincs aratás, addig nincs gond, utána viszont már nincs paradicsom, ami neked érne.

tegnap 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
tegnap 20:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha egy darázs lódarázsnak néz ki, akkor az valószínűleg lódarázs...

Én már minden variációt kipróbáltam húsz év alatt, ami csak a neten található, de semmilyen csapdába, semmilyen csalira nem mennek a darazsak. Amúgy ezerszámra szoktak lenni. Lódarazsak csak tucatszámra.

A csapdák inkább csak olyan helyen szoktak működni, ahol a darazsak érzik valaminek a szagát, de nem tudnak hozzáférni. (Pl. méhészetekben.) De érő gyümölcsről nem lehet őket elcsalni. Előtte meg nincsenek, mert csak a gyümölcs csábítja őket hozzám, a nálam lévő fészkeket meg szoktam semmisíteni az érésidő kezdetén.

Mikor fújtad le a szőlőt darázsirtóval? Kontakt szer volt, bármit is használtál, nem felszívódó. UV-fénytől lebomlik.

Egyébként egy halálos mérgezéshez kevés lenne, ha egy flakon darázsirtót meginnál.

ma 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudni kéne mi volt, amivel lefajtad, de alapvetően általában ezek nem vízállóak, azaz le lehet őket mosni. Kontakt szerek, a növénybe nem szívódnak fel. Paradicsomon használtam a fekete chemotoxot poloskák ellen. Jól működik, de vigyázni kell, hogy hamarosan leszedésre kerülő termésre ne kerüljön belőle. Aztán meg le kell mosni.
ma 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Darázsirtás mester fokon

Protect darázsirtó aerosol

Hatóanyagai: cifenotrin és

d-tetrametrin

Tegnap fújtam be egy helyen.

Mindenesetre kipróbálom azt a flakonos módszert, mert voltak akik azt írták hogy működik...

Köszi a hozzászólást!!

ma 09:00
 7/9 anonim ***** válasza:
piretroidok. Kontakt hatású nem feszívódó hatóanyagok. Le kell mosni a gyümölcsöt fogyasztás előtt.
ma 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
ma 10:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha csak kiskert halózd be a fürtöt.Darázsírtó nem túl jó ötlet.Házi darázsfogót lehet csinálni pet palackból.
ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!