Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy fán nincs idén levél,...

Angva kérdése:

Ha egy fán nincs idén levél, de öntözöm ebben a melegben, lehetséges, hogy jövő tavasszal kihajtson? Tavaly ősszel átültettem egy 5 éves cseresznefát a kert másik részére, de tavasszal a rügyei nem pattantak ki, mostanra jópár ág el is száradt.

Figyelt kérdés

#Kiszáradt fa
júl. 16. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos akkor annak annyi.

Ősszel vegyél helyette.

júl. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Csodák mindig szoktak történni, de azért én nem tennék fel rá egy 5 Ft-ost, hogy nálad is csoda fog történni.

Átültetéskor a lombot kb. fél méter átmérőjűre kellett volna vágni. Gondolom, a gyökérzet átmérője se volt nagyobb. (Bár más hiba is előfordulhatott. Az, hogy 5 éves egy fa, még nem jelenti, hogy nem lehet átültetni, csak oda kell rá figyelni.)

júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálam volt egy ilyen döglött kicsi fa. Évekig nem volt vele semmi. Nem volt időm kiszedni. Utóbbi 2 évben kihajtott rendesen. Fosóka szilva volt.

Most az egyik cseresznyefánk döglött meg. Tele van mohával. Lehet annyi neki. Az a terv, hogy hagyom 1 évet, és ha vége, akkor kivágom.

júl. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyújtósnak való. Nem fog kihajtani.
júl. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a válaszokat.
júl. 16. 10:18
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Ne add fel! Ki akartunk vágni egy mandulafát, mert olyan beteg volt, hogy a nyár közepére az összes levelét elvesztette és azt hittük meghalt. A törzséről az ágak valahol mellmagasság körül kezdtek elágazni, ott le lett az összes vágva, csak az ágak töve látszott, és így próbáltuk meg kiszedni a törzset, körbeásva. Kiderült, hogy nagyon mélyen van a gyökere, nem akartunk vele tovább küzdeni nyáron a melegben, úgy voltunk vele, hogy ráér majd ősszel. Aztán az ősz eltelt, jött, hogy 'ráér majd tavasszal', mert addigra majd a gyökerei lazulnak, elhalnak stb.

Aztán tavasszal elkezdett kihajtani a legnagyobb megdöbbenésünkre és most, 2 év után megint szép a fa és a termése is szépen nő. Amin még jobban meglepődtünk, hogy az oltott édes mandula ágak nőttek vissza és nem az alap keserűmandula, amiről hittük, hogy annak erős a gyökérzete, az maradt életben a törzseként.

A másik ilyen fánk meg egy gyönyörű almafa. Még csemete korában elrágta valami pondró 1 méter magasan a törzsét és egy vihar kettétörte amikor még alig csukló vastagságú volt. Egy kis bot maradt a vihar után a fa helyén törött véggel. Az ősszel történt és tavaszra az is elkezdett kihajtani. Most 15 éves és gyönyörű a fa.

Ha szeretnéd megtartani a fát akkor várd meg vele a tavaszt hátha ennél is sikerül. Ha meg nem, akkor tavasszal tudsz helyette másikat ültetni. Kicsi az esélye de megtörténhet.

júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6

Ez két totálisan más eset. A másodiknál teljesen biztos volt, hogy kihajt, de az elsőnél is megvolt a reális esélye.

Viszont a kérdezőnél már tavasszal se hajtott ki, pedig ha valami kihajt, akkor az tavasszal hajt ki. Ahogy nálad is.

júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ahogyan a kérdésben is írtam rügyei voltak, de nem pattantak ki. Mostanra ezek a rügyek kb 2-3 ág kivételével barnák belül, ha letöröm, de nem szoktam piszkálni, csak látom, hogy szárad el 😞

A lábánál van egy vizeshordó amit 2-3 naponta teleengedek vizzel, alul kis lyuk van rajta.

Én már kivettem volna fát, de férjem mindent sajnál ami él, miatta várok most, pedig utcafront is, jó lenne a takarás is cseresznye is minél elöbb.

De a csodákat is szerwtem 😀

Köszi a biztatásokat!

júl. 17. 09:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyit öntözted, akkor már fix, hogy elrohadt a gyökér, és esélytelen a dolog. Ha ennyire szeretsz öntözni, fűzfát ültess, az elviseli. A cseresznyének tavasz óta kellett volna 2-3 ilyen öntözés. De ennyitől még egy egészséges, felnőtt cseresznyefa is beadta volna a felmondást.
júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!