Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen elektromos fűnyírót...

Carcass9 kérdése:

Milyen elektromos fűnyírót vegyek 300 m2 kertembe?

Figyelt kérdés
Adott a terület, 300 m2. Hepe-hupás és ugye dudvák is nőnek leginkább, tehát nem csak fű. Van vagy 8 darab karnyi vastag véknyabb fa is benne, szóval sokat lavírozni nem kell nagyon. Olyanoktól várok választ, akinek van is ilyen gépe már egy jó pár éve! Tehát a megbízhatóság érdekelne elsősorban! Link is jöhet! Előre is köszönöm!

júl. 8. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha sokat kell lavírozni lehet jobb az akkus vagy egy robbanó motoros.

Egyébként Lidl-ben vettem, elektromos és teljesen jó.

júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Oda nem fűnyíró kell, hanem fűkasza.
júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig fűnyíróval nyírtam benzinessel (AL-KO), fűgyűjtővel. Ezzel nincs is semmi gond, viszont ha épp nem érek rá akár hetekig bizonyos oknál fogva, akkor legyen egy 'könnyű' is amivel az asszony is elboldogul. Ugyanis a benzinest nem tudja beindítani sem.. Ezért akarnék egy elektromosat is emellé! Link is jöhet!
júl. 8. 09:54
 4/6 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:

Ryobi 36V akkusok ma már teljesen jók a madzagos kiváltására. 18V csak sima gyepre jó, de az erősebb változatok simán megbirkóznak a legelő/rét típusú kerti fűvel is amíg nem vársz el irreálisan alacsony vágási magasságot.


BOSCH, Kärcher, Stihl és más "nagy nevű" német gépgyártók kerülendőek!

júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A BlackandDeckernek van egy fűkaszaként forgalmazott olyan kertigépe, amit rá lehet pattintani egy négykerekű alacsony kocsira és akkor fűnyíróvá átalakul. OBI és Praktiker forgalmazza olyan közel 40 ezerért. Egyetlen hibája, hogy mérsékelten terhelhető (tehát fél méteres fűre már nem alkalmas), mivel az áttételben levő műanyag fogaskerekeket a motorra rögzített fém fogaskerék képes ledarálni nagy terhelés esetén. Előnye a kis tömeg, könnyű mozgathatóság és az, hogy a javításhoz szükséges fogaskerék+damilfej hazai forgalmazótól hozzáférhető, tehát akár házilag is javítható.
júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem Bosch Arm 3200-as van/volt, elektromos, de én megszoktam, hogy vigyázok a zsinórra. Most ment tönkre, 5 év után, de kb 400 nm hepe-hupás területet nyírtam vele 6-10 naponta. Szóval volt strapálva eleget.Nagyobbat viszont nem tudtam tologatni, nehéz volt, ezzel könnyebben ment. Ugyanilyent vettem újra.
júl. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!