Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűkaszát és láncfűrészt...

Milyen fűkaszát és láncfűrészt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Rengeteg videót nézegetek, olvasgatok infókat, így is egy vagyonba kerülnek a minőségibb gépek. Egy stihl 120-as fűkaszát néztem, ami 160-170 között mozog, az elég lenne egy 1500nm területre? Úgy gondoltam, hogy lesz mellé egy fűnyíró is, de így nem tudom mennyire van sok értelme ennyit kiadni érte. párom apukája ilyen gépeket szerel, ő azt mondta hogy munkahelyén 3 focipályányi területet szokott levágni egy demonnal, olcsón jut hozzá alkatrészhez is. Ő nem adna ki egy stihl-ért ennyit. Most vettünk házat, most fog kimenni az eladó, semmit nem foglalkozott a terciával, iszonyat nagy gaz van már most. Szóval így elsőnek nehéz lesz a tereprendezés, de utána már nyilván folyamatosan gondoznánk. illetve láncfűrészt is néztem, de ebbe is jó lenne a teleszkópos, viszont csak a fej a stihl-hez az is iszonyat drága. Persze szeretem a minőségibb cuccokat, de jelenleg a ház felújítás alatt lesz, tehát a pénz inkább most nekem arra kell, mert lesz mit bőven csinálni. De most elbizonytalanodtam mi legyen.
júl. 5. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
1500m2 az nem olyan vészes, 3. éve tartok rendben nagyobb területet egy nem drága kínaival, az elődje meg 9 évig bírta. Bár lehet, hogy csak mákom volt. Annyi, hogy ha már tényleg olyan durva a gaz lehet, hogy megérné először lecsapatni ezzel foglalkozókkal. Össze is kell szedni és eltüntetni. Utána ha nem hanyagolod el csak sétálás.
júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Komoly fűrészt erdőhöz szoktak venni, vagy aki fával fűt. Egy ilyen közepes méretű telekhez minek? A legolcsóbb piacos is megteszi, vagy ha már mégse, akkor egy valamivel jobb kínai, pl. Oleo-Mac. (Mielőtt valaki kijavítana: olaszok gyártatják ugyan, de echte kínai gépek. Régen valóban Olaszországban készítették, de az már a múlt.)

A Stihl 120 csak 1,8 LE, annál azért többet ér egy Demon. Az biztos, hogy nem annyira tartós, meg sokkal jobban is ráz, de hát valamit valamiért. Haladni csak erős géppel lehet, 2,5 LE alatt észre se vegyél semmit. Én inkább 3 LE fölötti gépeket szeretek használni, azokkal derékig érő, megfásodott gazban is lehet dolgozni.

A Fuxtec-et ajánlottam volna, de egy hónapja beszüntette a kereskedést az illető. Most már csak külföldről lehet beszerezni.

júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6 év után most feküdt ki a filléres kínai kaszám, úgy, hogy 3 telket, kb5000 négyzetmétert tartottam vele rendben. A szintén kínai láncfűrészemben még csak 40 köb fa van, 1 szezon, arról csak annyi véleményt tudok egyenlőre írni, hogy a gyári láncot a vásárlás pillanatában jó messzire kell dobni :D
júl. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fűkaszából nekem egy valami noname nagyárúházi bordó színű kínai van. Kilenc éve használom, nagyon jól vág és apróbb bajom volt eddig csak vele. Üzemanyagcső például. De szoktam kézi kaszával is vágni mert vannak kecskéim. Láncfűrész szintén kínai, Parkside pbks 53 b3, de állítólag a Scheppach 53ccm szint ugyanaz és a Hecht 954-es is persze ez utóbbi drágábban. Ezeket tudom ajánlani, nagyon jó láncfűrészek csak az értelmetlen katalizátoros kipufogót kell ledobni róla egy vérkínaira és sokáig bírja. Ja és van egy kis 35-ös husqvarna láncfűrészem is húsz éve, az inkább darabolni, gallyazni jó, szintén nagyon bevált.
júl. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!