Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi hiányozhat a paradicsomnak?

Mi hiányozhat a paradicsomnak?

Figyelt kérdés

Sajnos, képet nem tudok fölrakni. Sok szál teljesen csökött, apró levelek, a magassága is nagyon visszamaradt, a csöpp levélben az erek sötétek és száradnak. Estleg foszfor? Netán kálcium a rossz talaj okán? Mindent meg hiába adok, mert úgy tudom, az nem segít, meg ugye ott van az antagonizmus

És akkor mellette ott van a gyönyörű szál. Nem gondolom betegségnek.


jún. 13. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha fekete akkor kalcium hiány.

Ha szárad.sárgul a locsolás kor felcsapódó víz miatt

jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az erek feketednek. Nagy kár, hogy nem tudok képet fölrakni, mert körülírni jól, úgy látszik, nem tudom. Nekem mindig van ilyen, de most sok,

Ca-hiányt leginkább termésen mutogatnak, azon meg nem volt tavaly sem, igaz adtam neki, de jóval később.

jún. 13. 11:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nálam is a palántáknak majdnem fele ilyen lett, megmaradt 5-10cm magasságú, miközben a többi már 30cm. Talán a mag nem volt annyira jó.
jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket tessék alaposan átolvani a képeket megnézni:

[link]

[Képet ide úgy tudsz mutatni, hogy felteszed a netre mondjuk ide: [link] és a linket bekopizod a gyakorira.]

jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Képet nem tudok az én telefonommal, legfeljebb egy levélről. Internetkapcsolat sincs, pedig nagyon szeretném megmutatni.

Talán ki is kéne dobálnom, mert ezekből semmi nem lesz. Nem a magban van a hiba, az vagy hoz csírát, vagy nem. A talajban van óriási. Csak a bab, zöldbab virít benne, amiknek nem kell mélyen gyökeret verni.

jún. 13. 17:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Barnulnak az erek, a tetején a csöpp levelek törnek le ahogy hozzáérek.
jún. 13. 17:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Az éjjel rádöbbentem, ez súlyos Ca-hiány. Az uborka is így szokott tönkremenni, a hajtáscsúcs hasonlóan befejezi a növekedést. Nem tudom, szokás-e a levéltrágyába tapadásfokozót rakni, és megteszi-e mosogatószer.
jún. 14. 06:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Én kálcium hiány ellen PétiMészSót szoktam használni tavasszal.

Olvass utána, hogyan tudnád korrektül megoldani: [link]

Én 2 ezer forintot nem sajnálnék a tapadásfokozóra: [link]

jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nonitot használtam régebben, aztán jött ez a mosogatószer badarság.

Ha a talaj szerkezetén is javít, megpróbálom majd ezt a sót is használni.

Annyira rossz a talaj(valami nagyon mély árok ásásából származik, talán kék agyag), hogy a hatalmas esők után a kis rögök szétverésével száraz földet látok. Ilyen még nem is volt. Mintha a mérsékelt takargatás után még rosszabb lenne. Minden esetre, a levélre is kell juttatnom Ca-t. Azt nem tudom, mennyi idő múlva ismételhetem.

Nagyon köszönöm a tanácsokat.

jún. 14. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!