Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha most ültetek el paradicsomo...

Ha most ültetek el paradicsomot (magot), az még teremhet, vagy már elkéstem vele?

Figyelt kérdés
Milyen zöldségek vannak még, amiket most lehet ültetni, és teljesen kezdőként, nulla tapasztalattal sikerrel járhat? Paprikát tavaly próbáltam, de nem nőtt ki sajnos. Meg egy-két fűszernövénnyel is próbálkoztam, de sikertelenül, és csak utólag olvastam róla, hogy kényes, és kezdőknél sokszor "kudarcba" fullad a próbálkozás. (Pl. a zsázsa kinőtt a cserépben, de valami gomba miatt eldőltek a kis szálak, legalábbis a neten így írták.)

#ültetés #paradicsom #igénytelen növények
jún. 4. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomból és paprikából inkább vegyél palántát.


Esetleg még vethetsz céklát, vagy őszi karalábét.

jún. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Paprika magról esélytelen, még ha időben veted akkor is.

Paradicsom szerintem működhet. Nekünk még az is termett ősz elejére ami a lehullott termésből hajtott ki.

Tény, hogy palánta vásárlással több hetet tudsz megspórolni.

jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Paradicsom szerintem működhet. Nekünk még az is termett ősz elejére ami a lehullott termésből hajtott ki."

Ami a lehullott termésből kelt ki, az áprilisban kelt ki. Most meg június van és most szeretné elvetni :-)

jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vettünk palántákat végül, és kiültettem. :) Köszönöm szépen a válaszokat!
jún. 14. 15:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!