Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csigák ellen kirakott búzakorp...

Csigák ellen kirakott búzakorpánál nem veszélyes, hogy egerek vagy patkányok szoknak oda?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy tényleg hatásos megoldás lehet a csigák ellen a búzakorpa. Nem mertem eddig kitenni, nehogy egerek vagy még rosszabb esetben patkányok szokjanak ide. Nálunk nincsenek állatok. Komposzt van, de főtt ételt nem dobunk bele. Szomszédban vannak tyúkok, valószínűleg egerek is.

jún. 3. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a sörcsapdát próbáld inkább.
jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már próbáltam a sörcsapdát. Nem nagyon jött be. Egy hét alatt szedtem össze vele talán 30-40 db-ot. Utána inkább gyűjtögetni kezdtem, úgy meg több száz darabot szedtem össze.
jún. 3. 18:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a korpát, egy eset kevés hozzá, hogy bármi odaszokjon. Szerintem az se fog működni, de legalább megnyugszol, hogy kipróbáltad.

Én inkább csigairtó granulátumot használok. (A metaldehid zöldkönyves lett, de létezik újabb fajta is.)

jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam a Bros Vitrol csigairtó granulátumot. Nem vettem észre, hogy annyira csökkentek volna. Reggelre teljes mértékben eltűntek a kiszórt granulátumok, de nyálkákat nem nagyon láttam.

Eddig a szedés volt a legjobb, granulátummal párosítva talán még jobb, de még így is sok van főleg esők után.

jún. 10. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy működik, mint a meteldehid, amitől erős nyálkaképződés során kiszárad a csiga. Hanem leállítja a táplálkozást, és a csiga elbújva éhen hal. (A hatásosságát nem ismerem.)
jún. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hatásos. Nem tudom annyira eldönteni. Vagy nem használt semmit vagy annyi rengeteg csiga van, hogy nem venni észre, hogy nagyon kevesebb lenne a számuk a napi szedésnél.
jún. 12. 15:33

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!