Kezdőoldal » Otthon » Kert » A beteg citromfüvet permetezés...

A beteg citromfüvet permetezéssel lehet "gyógyitani", vagy a betegséget megelőzni?

Figyelt kérdés
At elmúlt évben telepített citromfű zömének a levelei először foltosak voltak, majd kezdenek elszáradni. Gondolom, hogy valamilyen gomba betegségről van szó. Mikor és mivel érdemes permetezni?

jún. 1. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerübb, ha a talaj fölött 2-3 cm-rel levágod, utána megint kihajt.
jún. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valami nagyon árnyékos helyen van? Akkor esélyes a gombabetegség.

Levágás után nyáron, mikor kevésbé nedves a levegő meg a növény, tényleg esélyes, hogy egészséges leveleket hoz.

De felszívódó gombaölő szerrel meg is lehet gyógyítani. (Kontakt szer csak betegség megelőzésére való.) Viszont ilyen esetben csak megöljük a növényben a gombát, a levelek kinézete nem fog megváltozni, csak az újabb levelek lesznek egészségesek.

Így látatlanban mondjuk a Mister nevű szert mondanám, az egy általános gombaölő, sokféle gombát visz.

jún. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Olyan gyógynövényt, amit vegyszerekkel permeteznek, soha nem használnék, többet árt, mint amennyi a gyógyhatása volt a permetezés elött
jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

3

Ezt hívják úgy, hogy ismerethiány.

A növényvédőszer lebomlik napok alatt, a gyógyhatása pedig folyamatosan fennáll.

Egyetlen dezodorhasználat akár sokezerszer annyi mérgező anyagot tud a szervezetedbe juttatni, mint egy olyan növény elfogyasztása, aminek permetezés után már letelt a várakozási ideje. Mivel a dezodor és a permetszer veszélyessége hasonló, de a permetszer nem frissen jut a szervezetedbe, legfeljebb egy minimális szermaradék, amiből egy élet során se jut a szervezetedbe értelmezhető mennyiség.

Még ha mosogatószerrel mosod el a teáscsészédet, ezzel is kb. annyi vegyszer jut a szervezetedbe, mint a lepermetezett növényből.

jún. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez az, amit a vegyszeripar el akar hitetni az emberekkel. A növényvédöszerek többsége ugyan bomlik, de a bomlástermékek is károsak. Csak nem úgy, hogy bejut a szervezetedbe és összeesel, hanem évek alatt felhamozódik és emiatt különbözö betegségeket kapsz.
jún. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

5

A bomlástermékek károsak, de azok meg olyan kis mennyiségben maradnak, hogy emiatt nem tudnak kárt okozni. Kísérleti patkányok egész életükben ezerszer vagy éppen tízezerszer akkora dózisban kapják ezeket a szereket, mint amilyen mennyiséget egy ember egyáltalán meg tud enni, ha folyamatosan csak permetezett növényeket eszik, és a patkányok még így se nagyon betegszenek meg.

A szermaradékok nagy többsége simán kiürül a szervezetből, kipisiled. Persze, ha a biotermelésben is engedélyezett rézzel permeteznek, az nehézfémként viselkedik, és nem ürül ki, de a normál szerek igen. És azokból egyébként is nem 1 féle van, hanem ezerféle hatóanyag, és ezek maradékai nem adódnak össze, mivel mindegyik másképpen hat.

A hozzá nem értő emberek riogatásából dollármilliárdokat lehet keresni. Akik riogatnak, azok nem a barátaid. Ők a pénztárcájuk (ill. számlájuk) barátai. Te az vagy nekik, akinek a hátára állnak, hogy felérjék a fáról lógó pénzt.

jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tévedsz, én magam tartok növényeket és SEMMIVEL nem permetezek, még réztartalmú szerekkel sem.
jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!