Az oltott fán ahogy növekszik a fa, az oltás helye is vándorol egyre feljebb, vagy az fix magasságban marad?
Annak vége lesz valószínűleg. A szobát nem jól tűrik. Egész biztos, hogy nincs még összeforrva, de a meleg miatt kihajt, aztán kiszárad.
Amúgy alapból a levél gyártaná le azt az anyagot, amiből a kallusz képződik. Valamennyit nyilván az alanytól is kap az elején, de utána már a levelek csinálják. De most még a meleg miatt túl sokat párologtat a levél, és a sötét miatt kevés szénvegyületet gyárt. Vagyis, ha meghagyod a levelet, akkor azért nem sikerül az oltás, ha leveszed, akkor meg azért. Ráadásul, ha leveszed, akkor azonnal fejlődni kezd a következő, ami megint csak a már eltárolt anyagot használja el, így már duplázva a kárt. Szóval, nem tudom megmondani, hogy a két rossz közül melyik a rosszabb.
Ha koronaszintbe oltasz erős alanyra, akkor annak van annyi ereje, hogy 4 vagy 5 rügy is lehet a beoltott ágon, hogy még az első évben meglegyenek a vázágak.
Kicsi oltvány esetén maximum 2 rügy legyen. A felső nézzen jó irányba, a másik csak tartalék, és az nem is fog olyan erősen nőni, ha a felső egészséges.
12 mm azért nagyon vastag, ilyent jól vágni nehéz.
Gyakorlat nélkül amúgy is jobb eredményt ad a hasítékoltás. Mivel az angolnyelvet elrontani könnyű, a sima párosítás pedig könnyen elenged, letöri a szél a nemest, mikor még puha a kallusz.
Nem kell. Ez hülyeség.
Abból indult ki a dolog, hogy ha te magad kiásol egy fát, akkor az így-úgy elszaggatott gyökércsonk végét simára kell vágni, hogy gyorsabban beforrjon.
De mire te megveszed a faiskolában, akkorra már a csonk vége beforrt. Új sebet készíteni kártékony dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!