Kezdőoldal » Otthon » Kert » A chili paprikák mennyivel...

A chili paprikák mennyivel nőnek lassabban a normál paprikáknál?

Figyelt kérdés

Ha most elvetem a chili paprikákat, mennyivel később vessem a normál paprikákat hogy március közepére egyforma nagyságúak legyenek?


Egyáltalán lassabban nőnek mint a többi fajta?


jan. 19. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Most szerintem meg ne vesd el.

Nagyon megnyúlik, kevés a fény.

Nem nő lassabban mint a másik.

jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lesz neki kiegészítő világítás
jan. 19. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Fajtafüggő.

Van, ami inkább rövidebb tenyészidejű, mint az átlagos étkezési paprika. Meg vannak nagyon hosszú tenyészidejűek is, ezeket érdemesebb hűvös helyen, cserépben átteleltetni. Nekem is volt olyanom, ami csak szeptemberben hozta az első termését.

Konkrét fajtára kell rákeresni a neten.

jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonymus75 ***** válasza:
Én a chiliket januárban szoktam elvetni, mert van amelyik nagyon lassan fejlődik, de vannak, akik még előbb vetik, de azok ilyen méregerősek, lassú fejlődésűek, én az édes chiliket szeretem, vagy az enyhéket. Szóval most (febr.17-én) már szépen kikeltek, egyelőre egy pohárban vannak fajtánként. Ugyanakkor vannak, amiket 12-én vetettem el, azokból is van, ami már kikelt, van ami bújik. Én pohárba vetem, tetejére zsugorfóliát teszek és a radiátorra teszem, van alattuk egy deszka, nem túl vastag. Ha kikeltek, leveszem a fóliát és átteszem őket az ablakba, ahol kapnak fényt. Nem baj, ha kicsit megnyúlnak (amúgy nekem nem szoktak) ha majd egyesével átülteted őket, lehet kicsit lejjebb ültetni őket, nem annyira, mint a paradicsomot, de azért a paprikát is lehet. Gyönyörű paprikáim vannak minden évben. Nem szabad túllocsolni őket. Minden reggel átfordítom a poharakat, mert ugye a fény felé hajlanak, és így egyenesek lesznek és erősek. A tv paprikát vetheted február végén, azok gyorsan kikelnek. Ezzel a módszerrel nekem 7-10 nap alatt szoktak.
febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Forgatni nem érdemes, mert nyúlik tőle. A fény felé fordulás úgy történik, hogy az árnyékos oldal még pluszban nő. És ha elfordítod a leveleket a fénytől, akkor az amúgy is kevés fényt még rosszabbul hasznosítja a növény.

Ha folyamatosan egy felé néz a növény, akkor beáll a neki legjobb irányba, és úgy lesz egyenes, kissé megdőlve. Aztán kiültetéskor majd függőlegesre állítod, és ennyi, jól fog kinézni.

febr. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fajtafüggő. Van amit érdemes február közepéig vetni, más ráér akár március közepén is. Tudni kellene a fajtát a megfelelő válaszhoz.
febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

Trinidad Moruga Scorpion

Habanero Red

Habanero Orange

Habanero Chocolate


Jelenleg negyedakkorák mint a többi paprika.

febr. 20. 11:46
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Ezek kifejezetten hosszú tenyészidejűek és sokkal több meleget és fényt igényelnek, mint a capsaicum annuum fajták. Lámpázd őket rendesen.
febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!