Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kezdő fűkaszás vagyok. Mivel...

Darklord88 kérdése:

Kezdő fűkaszás vagyok. Mivel 2 méteres vagyok ezért a normál méretű gázkar rövidnek tűnik a fukaszán. Lehet e cserélni hosszabbra a gázkart , hogy ne keljen szinte csak újjal tartanom?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 30. 05:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen géppel dolgozol?

Emeld kicsit feljebb a gépet, rövidítsd a hevederen.

2022. ápr. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha rövidebbre veszi a hevedert, akkor meg nem lesz párhuzamos a damil útja a talajjal, hanem csak a túlsó ponton ér le.

Olyan sok játéktér nincs. Mert ha a száron magad felé húzod a gázkart, akkor meg orrnehéz lesz, azért nem tudsz vele jól dolgozni. Tehát csak a felfüggesztési pontig tudod hátrahúzni. (De még azt se mindegyiken.)

Még azon lehet egy kicsit játszani, hogy a gázkart magad felé állítod, úgy, hogy a rögzítési pontját nem változtatod. Viszont ha túlságosan elfordítod, akkor meg nem áll kézre, tehát ez is behatárolt.

2022. ápr. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
[link] ezzel. a heveder már fent van maxig.
2022. ápr. 30. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennél már más variáció nincs, mint a kart hátrébb billenteni, ameddig még kényelmes fogni.

A cégnél nálunk ilyen van pár éve, én nem vettem volna meg. Erős, de nem jó használni. Mondjuk, nagyobb sík területhez jó lehet, ahol sokáig egyenletesen kell húzni a gázt, én nem ilyenre használom se ezt a cégnél, se otthon a saját gépeket.

2022. máj. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fel tudnám rúgni aki pumpálja a gázt... a szomszédaim is úgy nyomják... Megőrülök tőlük :D

Nade ja... van az a testmagasság és gép kombináció aminél már nem lehet ideálisan beállítani, kompromisszumot kell kötni. Ez van. Vegyél másik gépet, vagy vágass le a lábadból kicsit. Vagy menj el zsiráfkantározónak.

2022. máj. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

Nem a gáz folyamatos rángatására céloztam (az engem is rettentően idegesít), hanem nálam azért nem lehet egyenletesen húzni a gázt sokáig, mert mindenféléket körül kell nyírni, és ott nagy fordulatnál vagy a körülnyírandó dolog károsodik, vagy a damil szakad el. Tehát felváltva kell nagyon húzni a sima területeken, meg kisebb gázon ott, ahol valamit körül kell nyírni. Ez a fajta gép meg így nem szeret dolgozni, mert vagy nagy fordulaton pörög, vagy nincs benne semmi erő, középút nincs nála.

2022. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!