Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért jó a fűkasza? (Sík,...

Miért jó a fűkasza? (Sík, normál terepen)

Figyelt kérdés

TUDOM, hogy buckás, zegzugos, lejtős terepen, meg a semmi közepén meg hasonló helyeken praktikusabb.


Azt viszont nem értem, hogy otthon az átlagos ház melletti átlagos kiskertben miért jó? Miben jobb mint a "tologatós"?


Ugyanakkora és kb ugyanolyan kertünk van mint a szomszédnak, nekünk egy villanyos tologatóssal 2 óra a fűnyírás, neki fűkaszával 2 teljes délután, szóval sokkal lassabb és gondolom fárasztóbb is emelgetni és lóbálni napokig.


Miért használják sokan otthonra mégis? Mit tud amit a tologatós nem? Mire jó?


2022. máj. 11. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Magas fure jo.

Sima nyirasra nem eri meg.

2022. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
szomszédod balfasz ezért tart neki eddig . fűkasza lényegesen gyorsabb , én használok mindent fűnyírót , motoros és sima kaszát is de a kedvencem a motoros kasza
2022. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Fűkasza ott praktikus, ahol nem kell szépre nyírni a füvet. Nehéz vele nagyon egyenletes magasságot tartani, ellenben bármilyen magasra megnőtt füvet le lehet vele vágni. Nálunk az udvar első részén fűnyíróval van nyírva, ilyen idő esetén hetente, nyáron aszály idején ritkábban. Hátul a gyümölcsfáknál viszont csak évi pár alkalommal van lekaszálva.

Elől fontos nekünk, hogy szép legyen a fű, a hátsó kertben meg nem igazán. De, ha ott is fűnyíróval nyírnánk, akkor ha nem is hetente, de 2-3 hetente ott is le kellene nyírni, mert fűnyíróval kínszenvedés lenne térdig érő füvet vágni.

2022. máj. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
47%
Kertben jó a kasza gyümölcsfák között. Udvarban fűnyíró
2022. máj. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Jól írja a 2. válaszoló, az nem a fűkasza hibája, ha két délután tart a vágás, hanem a szomszédé.

Ha mégis a fűkaszáé, mert nem fűkasza, hanem valami 1 LE-s szegélynyíró, akkor meg mégis a szomszéd hibája, hogy ilyesmivel kínlódik. :)

Eleve az se sok észre vall, hogy délután kaszál a hőségben, ahelyett, hogy a reggeli hűvösben tenné.

Nekem amúgy nincs fűnyíróm, mert 30 centi alatti füvet nem szoktam semelyik telkemen vágni, de fűkaszával is szépen és gyorsan tudok dolgozni, és egyenletes lesz, amit magam után hagyok. Erős gép, erős damil, és tapasztalat...

2022. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ha átlagos kísért én fűkaszázik akkor tényleg hülye a szomszéd. Vagy nincs normális fűnyírója vagy túl magas a fű.
2022. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!