Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkasza beindtűs után leáll,...

Fűkasza beindtűs után leáll, aztn be se indul, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

HECHT 163

Jó kis cucc, eleinte ment, bár nagyon alacsony alapjáraton, épp csak puffogott, de végül is jó volt.

Jellemzően pont akkor állt le amikor nagy nehezen felvettem a hámot.

kb 1 év után jött elő az a gond, hogy nagyon nehezen indult be (igazából mindig is nehéz volt beindítani), aztán be se indult. Végül fájó kézzel feladtam.

Máskor kipróbáltam, beindult, leállt, beindult ha gázt nyomtam neki végig, azt ment. Egy ismerős membránra gyanakodott.

Az alapjáraton emeltünk akkor jó volt.


Tegnap próbáltam, nagy nehezen beindult, de persze mire felvettem, leállt. Talán a mozgásra, döntésre állna le?


Gyertya szerintem jó, mert megcseréltem egy másik géppel, az pöccre indult az ő gyertyájával is.


Ahog elnéztem, nem valami baromi drága egy karbi ezekhez a gépekhez. Érdemes lenne egyben cserélni? Utalhat annak a hibája erre?


Még év végén szétkaptam, a benzin szűrő rendben volt, a csövek rendben vannak, karbi ránézésre tiszta volt akkor. A légszűrő se gáz. Ma kimostam vízben, de szerintem az se problémás.


Mit javasoltok?



2022. máj. 8. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Jobb lenne szerelöhöz vinned.Keresse ő a híbát.
2022. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy benzincsőcsere érdekes módon gyakorta megoldja a dolgot, filléres dolog, rutinból megejteném. Ha nem, akkor lehet az tetszőleges helyen fals levegő, akár szimmeringnél is. Ha alapjárati keveréket lehet állítani (L tekerő a karbin), akkor jó lehet arra a legdúsabbra (kitekerve, tehát balra) állítani, amin még stabil hidegen is, határozottan füstölősebben, kék füstből pont fehérbe tekerve, és még mindig hidegen enyhén rosszra állítva a gázreakciót, ami egy perc melegedés után beáll tökéletes gázreakcióra, ha tényleg semmi gyíkja nincs. Ha már pár tank kiment, akkor érdemes beállítani az üzemanyag-levegő keveréket egyébként is, általában bejáratósra van tekerve az is.


Tanksapka szuszogó szokott így szivatni, ingyen van lelazítani a sapit, és tesztelni, hogy megjavult-e. A szuszogó egyszerű jószág, szétkapod, megtisztítod, összerakod, tökéletes.

2022. máj. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csövet még nem tudtam szerezni, azt valszeg rendelek valahonnan szűrővel együtt.

Ma megnéztem a karburátort, szétkapva tök tiszta mindenhol, a tömítések meg minden a helyén vannak, nem sérültek.

A gyertyát kiszedtem és megnéztem, szikrázik.

Ha ki van szedve a gyertya, akkor a motor könnyen pörgethető a berántóval. Ha visszarakom a gyertyát, akkor nehezebb sokkal, tehát kompresszió is van gondolom rendesen.

Bízom benne, hogy a benzincső lesz a probléma vagy a szűrő. (bár pumpával mozog a csőben rendesen az üzemanyag)

2022. máj. 10. 20:43
 4/8 A kérdező kommentje:
A tanksapkát egyszerűen tesztelem szerintem. Van egy kisebb fűksza ami jól megy, ha annak ugyanakkora, akkor megcserélem és megnézem.
2022. máj. 10. 20:44
 5/8 A kérdező kommentje:

Legutobb amikor probaltam inditani akkor egy femes csattanast hallottam es a karburator meg a kipuffogo iranyabol enyhe egett fust jott elo.


Itt adtam fel. Elviszem szerelohoz. Bar van egy felelmem, hogy ez megdoglott. (Hecht 163 profi amugy)


Mindig a megfelelo arany volt keverve a benzinbol es olajbol. Fura lenne ha bedoglott volna a motor.

2022. máj. 11. 19:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Majd megírod a diagnózist?
2022. máj. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze. De kis turelmet kerek mert meg nem tudom mikor jutok el odaig, hogy kivigyem.


Addig a gagyi kis kaszat hasznalom. Marha vicces.

A.hechtet kb 80e-t vettem es hamarabb befosott mint az amit 14e-t vettem anno egy ciganytol a piacon.

2022. máj. 13. 08:02
 8/8 anonim ***** válasza:
El is felejtettem, de szerintem nálad is része a protokollnak: csavarok meghúzogatása érzéssel, kicsit a koppanásra utánhúzva is, a leggyökerebb csavarokra meg valami alumíniumbarát menetrögzítő egy-egy csepp, csak hogy ne kelljen idejekorán hajfestéken élni...
2022. máj. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!