Milyen hatással lesz az a növényre, amelyik "téli álmot alszik", de mi ősszel behozzuk a 22 fokba és nem hagyjuk áttelelni? (Kaktusz, vagy egy facsemete).
Nagy eséllyel vagy elpusztul, vagy alaposan legyengül és a következö évben pusztul el különbözö fertöeések miatt, mert megszünik az ellenállóképessége.
Az ok nem a "nem-pihenés", hanem a fényhiány, ahhoz, hogy a magasabb höfok nem legyen gond, nyári napsütés szintü fényre is szüksége lenne. A neked "világos van" egy növénynek töksötétség
A 22 fokos lakás egy másik probléma. Ott túl meleg van a viszonylagos sötétséghez képest. Ekkor jön az etioláció. Ami nyáron is megtörténik, ha túl sötét helyen tartanak egy növényt. A tünet az, hogy világos színű és megnyúlt hajtások fejlődnek a növényen.
Etioláció kaktuszokon:
Itt meg ugyanolyan növény több és kevesebb fényben:
De a lényeg, amit valójában kérdeztél, az a növény természetes ciklusának felborítása.
Kaktusz esetén az történik, hogy - azon kívül, hogy tönkremegy a megnyúlástól - nem fog virágot hozni.
A facsemetével olyan sok minden nem fog történni. Azon kívül, persze, hogy vékony és világos hajtásokat, kicsi leveleket hoz.
A mérsékelt övi fák, ha lombhullás után behozod őket, akkor egy darabig várják, hogy elteljen a fajra jellemző számú hideg óra, ami a mélynyugalmi idő végét jelzi nekik. Onnantól már csak a megfelelő meleget várják, amikor kihajthatnak. Szóval, ha a mélynyugalom után hozod be őket, akkor simán kihajtanak akár napok alatt.
Ha még a mélynyugalom vége előtt behozod, akkor meg egy ideig várnak, de aztán a meleg miatt a felborult keringés és hormonháztartás miatt úgy is kihajtanak, és a következő télig fejlődnek. (Ha nem pusztulnak el a rossz körülmények miatt.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!