Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krumpli bogarakat, lárvákat...

Krumpli bogarakat, lárvákat mivel lenne érdemes lepermetezni? Pár bokor van csak. Ecetes víz stb. ilyenre gondolok. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2023. jún. 14. 06:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ecetes víz és hasonlók legfeljebb úgy müködhetne, ha a krumplibogarak halálra röhögik magukat az ilyen hülyeségen!

Ha nem akarsz vegyszert használni, akkor szedegesd le öket kézzel - pár bokor esetén nem nagy munka - és dobd a kukába.

2023. jún. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Állítólag a lárvák ellen van nematódás készítmény. Én még csak csigák és cserebogár lárvák ellen láttam, de nem kerestem még.
2023. jún. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor nincsenek túl sokan, én szimplán csak összenyomom őket két ujjal. Utána kezet kell mosni, az biztos, de bárhogy vigyázol, mindenképpen barna lesz a kezed, akkor meg már legalább haladós legyen a munka.

Ha túl sokan vannak, akkor viszont permetezek. Ha csak mondjuk 50 bokrom lenne, akkor egyáltalán nem permeteznék, annyiról le lehet szedni kézzel, ha nincsen nagyon elhanyagolva. Ha az öreg bogarakat is leszedegette az ember nagyjából, akkor viszonylag kevés kicsi kel, és az megoldható kézi leszedegetéssel.

Jól írja az első válaszoló, ilyen házi módszer nem létezik. Legfeljebb adni a gyereknek egy légpuskát, és lelövöldözi őket.

(Ja, ha már gyerek: anno a szomszéd gyerekeknek az apjuk adott minden egyes leszedett bogárért 1 Ft-ot. Nagyapám meg lefizette a kölyköket, hogy mikor az apjuk nem látja, jöjjenek át a mi krumplinkba is a bogarakért, így dupla pénzt kapnak. :)

2023. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!