Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényeket érdemes...

Paradoxa kérdése:

Milyen növényeket érdemes magról ültetni? Bármilyen növény érdekel. Honnan lehet az ültetéshez régi, a nemesítés idején létrejötthöz genetikailag közel álló, "eredeti", nem hibrid magokat szerezni?

Figyelt kérdés

#magról ültetés #Nem hibrid magok
2023. máj. 31. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Most, júniusban milyenek lehet magról? Vagy úgy általánosságban, egész évben?

Miért akarsz olyasmit termelni, ami rossz minőségű termést ad, és érzékeny minden modern betegségre?

2023. jún. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Általánosságban, egész évben kérdezem. Azt tényleg elfelejtettem írni, hogy a kérdésem Magyarország területén történő ültetésre vonatkozik.

Azt írtam, hogy bármilyen növény érdekel.

Nem feltétlenül "termelni" szeretnék, lehet, hogy például csak a kertembe szeretnék egy-két növényt, amivel nem sokat kell foglalkozni.

A növények között azért vannak olyanok is, amelyeket nem a terméséért ültetünk. És vannak olyanok is, amelyek vadon is nőnek és nem kell velük szintén sokat foglalkozni, esetleg még teremnek is. Pl. csipkebokor.

És olyan növények is akadhatnak, amelyek ellenállóak, kevésbé érzékenyek a betegségekre, változó körülményekre.

2023. jún. 1. 08:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a kaliforniai mákot (kakukkmáknak is hívják) ajánlom, a Lidl-ben szokott lenni mag tavasszal. Ajánlom még a büdöskét (bársonyvirág) nagyon szépen virít egész nyáron és nagyon jól kel magról.
2023. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!