Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van itt olyan,aki kitanulta...

Van itt olyan,aki kitanulta az oltást?

Figyelt kérdés

Honnan tanulta ki?

Mennyi idő alatt?

Hogy sikerült az első oltás?



2020. dec. 26. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Nekem még nagyfaterom tanította, nem annyira emlékszem már rá, hogyan kell, csak az alapok vannak meg. Viszont tavasszal meglepődtem, hogy mennyi videó van fent róla youtube-n még magyar nyelven is.
2020. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Leírás alapján könyvből. Plusz videókból. Nem bonyolult körtét körtével almát almával sokszor csináltam. Jó szokott lenni. Szilva viszont még sose sikerült. Februárban megszeded a vesszőt majd nedves rongyba tekered a vesszőket. Bele nejlon zacsiba és be a hűtőbe. Gyümölcsoktò boldogasszony napja körül oltasz. A lényeg hogy a fa már beinduljon pattanjanak a rügyek az oktòvessző meg nyugalomba legyen ezért van hűtőven. Az oltóvesszőt v alakban kihegyezed lehetőleg oldalanként egy mozdulattal. Hogy a felület sima legyen. Az ágat bevágod belenyomod a vesszőt. Passzoljanak a felületek. Szigszalaggal olyan szorosan betekered ahogy csak tudod. Ennyi. Következő évben leszeded a szigszalagot.
2020. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Az oltóvessző kèrge érjen össze az ág kérgével legalább egyik oldalon.
2020. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem itt rengetegen tudnak oltani valamilyen szinten, még ha nem is válaszol mindenki.

Újságban láttam a szemzést, még kb. 12 éves koromban. Rózsát és törzses piszkéket szemeztem. Utána a 20-as éveimben kezdtem másokat is. Aztán megvettem ezt a könyvet, újra és újra kiadják 1965 óta:

[link]

Ebből szinte mindent kipróbáltam már, de rendszeresen csak a zöldszemzést, a párosítást, és a héj alá oltást alkalmazom, mert ezek könnyű és biztos módszerek. Az egyebeket csak akkor, ha az említetteket valamiért nem lehet. Van vagy 50 saját gyártmányú gyümölcsfám (némelyik egy törzsön több fajtával), 50 szőlőm, és 20 egyebem. Meg persze az eladott/elajándékozott oltványok tömege.

A Youtube-on is ezerszámra vannak az oltogatós filmek, de ezeket általában amatőrök csinálják, és a legtöbb filmet nem tartom túl jónak. Ezért érdemes a Jeszenszky-könyvben is megnézni.

De a növények rengeteg dolgot kibírnak, szóval ha az alapokkal tisztában vagy, akkor még a hibásan kivitelezett oltás is gyakran sikerül.

Én a februárban megszedett oltóvesszőket nejlonzacskóba szoktam rakni, begumizni, és úgy a hűtő zöldségtartójába, júliusig is elállnak, és még akkor is oltok pl. szőlőt zöld hajtásba. Ha szárazak, egy pár csepp vizet rájuk cseppentek a pára miatt. Általában negyedórára rezes vízbe is beáztatom szedéskor, mert előfordul néha, hogy a zacskóban bepenészednek. Áztatásnál zacskózás előtt meg kell szárítani a szobában, a háncsba felszívott víz miatt vizet már nem kell rájuk cseppenteni.

2020. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Na, jól belinkeltem egy olyat, amiben csak a páros oldalak szerepelnek. :)

De most olcsón meg lehet venni itt:

[link]

2020. dec. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!