A párom azon pöröl velem,hogy az álló muskátlinak jó a sima kertből hozott föld is,ne költsek külön virágföldre mert felesleges. Igaza van,vagy igen is kell hogy vegyek neki virágföldet?
Èvszázadokon keresztül kerti földben nevelték a muskátlikat, szóval annyira nem hülye ötlet.
Ha a kertben jó föld van, és megfelelöen tápozok, akkor semmi gond vele, söt a legtöbb esetben a kerti föld jobban tartja a nedvességet, nem szárad ki olyan gyorsan.
A 2-es vagyok, bocs, elküldtem véletlen.
Szerintem az idén teszteld, párat tegyél kerti földbe, párat meg boltiba, akkor meglátod (meg a barátod is), melyik jó vagy jobb.
Mitől lenne jobb a virágföld? Mi van benne?
Ez olyan mint a c vitamin tabletta. Nagyon fontos, kivéve ha egészségesen táplálkozol. Akkor teljesen felesleges.
Ha a muskátli őshonos magyarországon, akkor a magyar föld a legjobb neki, tápoldat nélkül.
#5 Igazad van, de már 400 éve itt van Európában, ennyi idő alatt ha nem lett volna jó neki az itteni föld akkor nem lenne ilyen elterjedt.
Az akác sem őshonos Európában mégis annyira jól érzi magát, hogy uniós szabály is kellett ellene, mert invazív faj.
Kérdező
Én ültettem már muskátlit direkt muskátliföldként árult földbe, sima virágföldbe meg a kertből származó vegyes, inkább barnás földbe is. Nálunk - nekem - egyik sem volt sikeres. Nyilván én vagyok hozzá béna.
Ismerősöm sima kerti földdel ülteti át, neki gyönyörűek.
3-asnak van igaza, csinálj próbát! Beszélj a pároddal, hogy sokkal drágább egy muskátli, sem hogy ilyen filléres dolog miatt tönkremenjen, mint egy csomag virágföld. Idén kipróbálod felesben, hogy jó-e neki a ti kertetek földje vagy sem és ha jó az is akkor majd következő évtől nem veszel másféle földet hozzá.
Mi is a kertből behozott földbe ültjük a vírágokat.
Mit gondolsz mi van abban fekete kibányászott tőzegben ?
Voltam én a bányában,meg csomagolóban is .Jó kis köveket is lehet bent találni.Régen keverték fekállal,de ez már megszűnt.
A muskátli sokat kibír, még a kerti földet is valamennyire.
De mivel félpozsgás növény, száraz körülmények közt alakult ki, nem bírja a folyamatosan nyirkos, levegőtlen, tömör talajt, kirothad. Cserépben pedig a kötött talaj a felülről való öntözéstől betömörödik, és következő tavaszra úgy fog kinézni, mint egy kődarab. Vagy ha megöntözöd, akkor úgy, mint egy nagy ragacsos sárkolonc.
Mivel nem értesz hozzá, ezért esélyed van agyonöntözni. Kerti földdel ez sokkal könnyebb. Az öntözővizet nem veszi fel, csak a cserép oldala mellett leszalad. Tápoldatozni se egyszerű így.
Régen falun minden háznál volt trágyadomb meg szalmakazal, tudták érett trágyával meg törekkel lazítani a földjét. És csak fél évig volt ebben a földben. Mikor jöttek a fagyok, kiszedték a földből, madzaggal összekötötték a szárakat, és az istállóban, hűvösben meg 100%-os párában felakasztották egy szögre, és ott telelt, föld meg levél nélkül.
Ha szép muskátlit akarsz, ne általános virágföldet vegyél, hanem muskátliföldet. Annak magasabb a pH-ja, és másféle műtrágya van benne, mert mások az igényei. (Legalábbis, a jobbféle, nem nagyon olcsó muskátliföldekre igaz ez.) És persze, a tőzeg miatt laza szerkezetű, könnyebben kiszárad a földje, amit időnként igényel a kirothadásra való hajlama miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!