Kezdőoldal » Otthon » Kert » Muskátlit mikor kell eltenni...

Muskátlit mikor kell eltenni teleltetni?

Figyelt kérdés

Még gyönyörűen virágoznaka kertben, álló mukátlik,de félek, hogy elfagy. Gondolom ilyenkor még nem lehet kivenni a cserápből.

Mikor vágjam vissza?


2010. okt. 7. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
A muskátli fagyérzékeny növény.Ha éjszaka fagy várható ajánlatos bevinni.Világos ,hűvös helyen teleltesd,havonta egyszer locsold.Visszavágni tavasszal is ráér.
2010. okt. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hell-ikon ***** válasza:

Tény, hogy fagyérzékeny, de -2 fokig bírja a hideget.

Ha kint van házfal mellett vagy esetleg erkélyen vagy bármilyen védettebb helyen, mint egy nyílt terület, akkor nincs még mi miatt aggódnod.

Az enyémek is kint vannak, egy déli erkélyen.

Addig szoktam kint hagyni őket, amikor már nem csak talaj menti gyenge fagyokat emlegetnek, hanem már a levegő hőmérsékletét is mínuszban adják meg. (az esetek többségében ez novemberben szokott bekövetkezni, idén valószínűleg majd hamarabb az eddigi hűvösebb őszt tekintve)


Szárazon teleltem hűvös helyen (kamra, jobb híján)és tél végén, kora tavasszal metszem.

2010. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hell-ikon ***** válasza:
teleltem* - teleltetem.
2010. okt. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!