Kezdőoldal » Otthon » Kert » Birsalmával mit lehet kezdeni,...

Birsalmával mit lehet kezdeni, ha nincs mixerem? Igen száraz.

Figyelt kérdés

Száraz, kemény a belseje, több darab is van. Eszegetem, de igen száraz, rágás közben a levét kiszívom, de sokszor a többi részét muszáj kiköpnöm, kis túlzással, mint a fakéreg. A leve viszont finom. Mixerem nincs. A befőtteket nem kedvelem, nem készítek. Különösebben vacakolni nem szeretnék.


Szoktam gabonát főzni, esetleg beleszelni lehetne kis darabkákat a birsből, hát, nem is tudom... Ötletek? Birs aszalvány finom lehet? Hogyan készül?



2022. nov. 28. 23:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Aszalva még keményebb lesz.

Egyetlen megoldás az ágyas pálinka.

2022. nov. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet. De az a helyzet, hogy antialkoholista vagyok.
2022. nov. 29. 00:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kompótot, lekvárt szoktak belőle készíteni, vagy pálinkának főzik ki.

Még olyanokat csinálhatsz, hogy ha húst sütsz ki tepsiben, alufólia alatt, akkor teszel bele birsalma-szeleteket is. Anyósom almával csinálta, kellemes ízt adott a húsnak. Birssel nem ettem, de kipróbálni szerintem érdemes.

2022. nov. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát, ezek pont kiesnek nálam, antialkoholista laktovegetáriánus vagyok. :) De azért köszi neked is. :)
2022. nov. 29. 00:57
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg apróra kockázni, megfőzni és püré?
2022. nov. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Birsalmasajt? Jó édes. És most nehogy azt írd, hogy cukros kaját nem eszel :-D
2022. nov. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig #3-nak igaza van: süsd meg! Vöröshagyma vagy lilahagyma, cékla, répa, édesburgonya, birs nagyjából egyforma darabokra vágva, sóval, pici chilivel, kiolajozott tepsiben sütve. Ha kész, összeforgatod balzsamecettel és feta vagy krémfehér sajttal.


A kompótokat én sem szeretem, de nem szétfőve, keleti fűszerekkel simán jó lehetne a reggeli zabkásádhoz.

2022. nov. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Birsalma sajt. Vagy lereszeled beleteszed palacsinta tésztába. Kisütöd
2022. nov. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a kivágás a megoldás.
2022. nov. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyersen, frissen fogyasztva nincs nagy élvezeti értéke, pont az általad leírtak miatt. Sosem jutott eszemben nyersen, mint a sima almát rágcsálni.

Én meghámozom, lereszelem, cukorral, fahéjjel ízesítve nagyon finom pitét lehet belőle sütni. Esetleg birsalma sajt... de ahhoz nekem nincs türelmem vacakolni vele. Egyszerűbb sütibe sütni töltelékként. Nagyon finom.

2022. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!