Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kell tudni a levendulaföld...

Mit kell tudni a levendulaföldekről?

Figyelt kérdés
Sziasztok, francia levendulát szeretnék ültetni 1 hektár területre. Az lenne a kérdésem, mennyire éri meg manapság termeszteni vagy egyáltalán belevágni, illetve van a bokros és sövényes ültetés, érdemben mi a különbség a kettő között, melyik a jobb egy ekkora területen történő ültetéshez? Nagyjából utána olvasgattam a dolgoknak ezek a kérdések maradtak.. Nem tudom megéri-e foglalkozni vele ekkora területen, ha az ember hasznot is szeretne rajta. Köszönöm a segítséget!

2022. nov. 17. 18:09
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Igazából szívesen meg is valósítanám, de sajnos nem tudom mekkora lenne rá a kereslet.. említettem, hogy én ezt munka mellett csinálnám nem ebből élnék meg és nem is egyedül foglalkoznék vele, de ha felesleges mert nincs rá szükség vagy éppen nem tudom értékesíteni akkor nem állok neki lesz majd valami más..
2022. nov. 22. 10:37
 22/30 anonim ***** válasza:
21: mindenképpen kell egy alapos piacfelmérés és üzleti terv, mert ha a belefeccölt tőke és munka több, mint a várható nyereség, akkor még a pártízezer ft-os bérbeadás is jobban megéri....
2022. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Igen mindenképpen. Az lenne a legegyszerűbb és a legjobb, ha lenne egy szálloda vagy gyógyfürdő, aminek szüksége lenne rá és tudnám, hogy a levendula egy nagyobb részének lenne már hely bármely formában..

Aztán lehet krumpli lesz benne a végén😂

2022. nov. 22. 10:58
 24/30 anonim ***** válasza:

Nem semmis a szerződés.


Ha papa megkötötte pl. 2010-ben 20 évre, akkor majd 2030-ban jár le. Hiába halt meg az, aki kötötte.

Ez tény, nem vita kérdése.

2022. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Eszembe sem jutott fogalmam sincs ezekről a dolgokról én azt mondom amit a hagyatékin mondtak..
2022. nov. 22. 11:41
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

"fogalmam sincs ezekről a dolgokról én azt mondom amit a hagyatékin mondtak"


Hát nézz utána, hogy mi a helyzet. Kivel szerződött, mennyi időre, milyen feltételekkel.


Gondolj bele, hogy te kötnél 10 évre egy szerződést, az alapján tervezed meg az üzleti működésed, aztán egyszer csak borítják minden beruházásod és terved, mert ugyan a föld, amire szerződtél ugyanott van, ugyanúgy megművelhető, de tulajdonost váltott és az új tulajdonos meg mást akar vele kezdeni.

Ettől persze lehet, hogy pont kifutott a szerződés időtartama és lehet, hogy már nem is akarja a bérlő tovább bérelni. Minden esetre nem automatikus. Járj utána, hogy mi a helyzet.


"Minden vállalkozás bukással indul aztán szépen lassan beindul (talán)."


Nem, ez totális tévedés. A bukás után már nincs más, azzal vége a vállalkozásnak.


Amit mondani akartál az helyesen úgy hangzik, hogy "Minden vállalkozás veszteséges eleinte és csak később fordul nyereségessé." Viszont indulni azzal indul, hogy alaposan megtervezed, hogy mit hogyan csinálsz, minek milyen költségei lesznek, kiszámolod, hogyan fog majd nyereséget termelni, milyen időtávban fog majd jönni a nyereség, mekkora megtérüléssel és milyen idő távlatban számolhatsz vele. Alaposan felkészülsz a várható buktatókra, problémákra, ezekkel is tervezel, sőt tartalékolsz is rá, hogy finanszírozni tudd őket, hogy ne érjenek meglepetések.

Pontosan abból fogod tudni, hogy jó irányba, megfelelő tempóval haladsz, hogy menet közben ellenőrzöd a költségeid és bevételeid alakulását és össze tudod hasonlítani az előzetes terveiddel.


Ha csak találomra beleugrasz alapos tervezés nélkül, akkor nem vállalkozás, hanem szerencsejáték, aminek a megtérülése a véletlenen múlik, hogy vagy bejön, vagy nem.

Az üzlet nem szerencsejáték, hanem tudatos kockázatvállalás, aminek az alapjait alaposan megtervezed, gondosan előkészíted, hogy minél kisebb kockázat legyen benne és a megtérülése minél nagyobb legyen.


"Az lenne a legegyszerűbb és a legjobb, ha lenne egy szálloda vagy gyógyfürdő, aminek szüksége lenne rá és tudnám, hogy a levendula egy nagyobb részének lenne már hely bármely formában."


Remek ötlet, a következő lépés a piackutatás. Kezdj el beszélgetni szállodákkal, vagy gyógyfürdőkkel, hogy ők mit gondolnak a terveidről. Vajon tényleg van-e szükségük ilyen termékekre? Ha igen, akkor milyen termékekre, milyen kivitelben, minőségben, mennyire és milyen áron? Van-e már beszállítójuk, akivel versenyezned kéne a lehetőségért? Mennyire nyitottak, mire volna szükségük, stb.

2022. nov. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

26: bizony-bizony, a piackutatás kell legyen az alap! De sok fontos dolgot leírtál még pluszban.

Nem lehet tudni, hogy ha létezik is ilyen kereslet, nincsenek-e leszerződve hosszútávon valami másik levendulással....

És ez csak egy szemnpont.

2022. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Kérdező: Egy pár gondolatébresztő írás, ha jobb szakirodalmad nem akadna:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. nov. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Vicceskedsz a krumplin.

Csak a vetőmagigénye kb. 3 millió forint 1 hektárra.


Az első és legfontosabb, megkeresni a szerződést, amit a papa kötött.


Lehet, hogy most járt le, de ehhez hatalmas szerencse kell.

Lehet beszélni a bérlővel, hogy ti szeretnétek használni, de ez az esetek döntő többségében semmit sem ér.

2022. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2022. nov. 22. 15:50
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!