Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kell tudni a levendulaföld...

Mit kell tudni a levendulaföldekről?

Figyelt kérdés
Sziasztok, francia levendulát szeretnék ültetni 1 hektár területre. Az lenne a kérdésem, mennyire éri meg manapság termeszteni vagy egyáltalán belevágni, illetve van a bokros és sövényes ültetés, érdemben mi a különbség a kettő között, melyik a jobb egy ekkora területen történő ültetéshez? Nagyjából utána olvasgattam a dolgoknak ezek a kérdések maradtak.. Nem tudom megéri-e foglalkozni vele ekkora területen, ha az ember hasznot is szeretne rajta. Köszönöm a segítséget!

2022. nov. 17. 18:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég kétséges....

Főleg, ha leszüretelik a "gyorstermelők" te előtted...


A Balatonnál láttam "szedd magad" levendulaföldet, a turisták viszik is, de őrizni kell...

2022. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Igen azt gondoltam, ez igazából egy kis falucskában lenne kialakítva, ahol kevesen járnak persze az lényegtelen, mert akkor is szedhetik, de a vadak miatt amúgy is körbe kéne keríteni. :)
2022. nov. 17. 18:27
 3/30 anonim ***** válasza:
61%
én imådom a levendulát igy én nekem mindegy csak az illatos fajta legyen .
2022. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

"mennyire éri meg manapság termeszteni vagy egyáltalán belevágni"

De mégis, mi lenne vele a célod? Nézegetni? Eladni a szárított virágot virágboltoknak? Levendulaolajat készíteni? Neten árulni? Vagy mégis, micsoda? Ettől függ, hogy megéri-e. Bár ez se valós így, mert nem a célodtól függ, hanem attól, hogy találsz-e vevőt. Ami nagyon kétséges, bármelyik esetben.

A növények számára mindegy, hogy milyen módon helyezed el őket. Ha kevesebb növényt akarsz nagy területre elhelyezni a látvány kedvéért, akkor a bokros ültetés a jobb, ha pedig géppel szeretnéd művelni, akkor a sövényes, nyilván.

2022. nov. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
1 hektár az már nem kis terület.
2022. nov. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nyílván nem nézegetni szeretném akkor nem kérdeztem volna. Feldolgozva eladni. Akár szörpként, szárítva vagy éppen olajként stb. kinek mire lenne szüksége igen. Sokan tartanak “szedd magad” napokat a maradékot betakarítják és abból csinálnak olajat vagy éppen levendulavízet és sok mást. Ha jól olvastam azt írták 1 hektáron kb. 5000 palánta az ideális és én is ebben gondolkodtam.

Azért is tettem fel a kérdést, mert nekem ez új most ismerkedem a levendulával nem tudom mennyire népszerű és eladható, nem is azt várom, hogy meggazdagodjak belőle nyílván, de ha már van egy földem arra gondoltam lehetne benne olyat termeszteni, ami segít is az embereknek, ha jól tudom a levendulának rengeteg pozitív hatásai vannak azért is gondoltam rá. Itt a megyénkben 2-3 levendulásról tudok abból 1 biztosan több hektár.

2022. nov. 18. 10:44
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Hogy csinálsz belőle olajat? mert ahhoz gépek is kellenek.

Ha olyan helyen laksz ami közel van pl.Tihanyhoz ahol esetleg bevehetik annál a cégnél akik feldolgozzák, akkor talán érdekes. De ez így nekem kicsit olyan meseszerűnek tűnik, nem gondoltad alaposan át. Ennek nagyon utána kene járni mert ennyi palántát venni se olcsó. Nem hinném, hogy ebből meg lehet élni.

2022. nov. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább ültetnék bele akácot.
2022. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Természetesen erre is gondoltam. Van egy illóolaj lepárló műhely alig fél órára innen és Tihany is bő egy óra autóval. Még semmi sem biztos egyszerűen csak informálódok innen onnan minek mi a menete. Mint írtam nem is ebből szeretnék meggazdagodni csupán egy ötlet. Végül lehet kukorica vagy búza lesz benne kitudja. Minden vállalkozás bukással indul aztán szépen lassan beindul (talán).
2022. nov. 20. 12:25
 10/30 A kérdező kommentje:
Szántó, úgyhogy nem ültethetek bele fákat.
2022. nov. 20. 12:25
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!