Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen engedélymentes gyomirtó...

Milyen engedélymentes gyomirtó működik a porcsin keserűfűre?

Figyelt kérdés

A glifozát nagyobb koncentrációjával szemben teljesen rezisztens, többszörös kezelés sem működik.

A helyi gazdaboltok csak kereskedőházak, nem értenek hozzá.


[link]

[link]


2022. aug. 16. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pörzsölő, hőlègfúvó
2022. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Túl lassú, betont tönkreteszi.
2022. aug. 16. 12:35
 3/16 anonim ***** válasza:

Mi az a nagyobb koncentráció, ami nálad nem működött? Nálam simán kiviszi, már a 2% is, nem még a nagyobb. Tettél bele tapadásfokozót, hogy ne peregjenek le a vízcseppek a levelekről?

Meg hagyni kell megnőni, nem a leszaggatott tövekre fújni.

2022. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A legnagyobb eddig 200 milli volt kb 5 liter vízhez, az nem ölte meg. Aztán olvasgattam a glifozátrezisztens növényekről és pont ez jutott eszembe. Nonitot mindig használok, de igyekszem a hosszabb száraz időben permetezni. A kövér porcsin is elég ellenálló, de egy idő után azért az kipusztul a standard 1%-os oldattól. Ezzel nem bír. Persze növelhetném a koncentrációt, de akkor nagy területet kellene permeteznem drágán.

Most próbaképpen ráfújtam néhányszor 20%-os ecet és Nonit keverékkel egy-egy porcsin-telepre, meglátjuk mi lesz vele.

2022. aug. 16. 14:00
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez 4 százalék, próbáld hattal!


Este permetezz!


Ezt nagyon nehezen viszi ki, 10 nap után sem látszik rajta semmi.

2022. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Esetleg hőségben permetezted? Mert akkor megégnek a levelek, nem veszik fel a glifozátot, a maradék pedig újrahajt.
2022. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan így szoktam csinálni, a legnagyobb melegben. Ezek szerint ezzel csak ártottam a dolognak és felhős időben kell?
2022. aug. 16. 14:51
 8/16 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megvan a gyomirtóm a porcsinok ellen, 20% ecet.

Ez 50 perc utáni eredmény:


[link]


A kövér porcsin halottzöld levelű lett és megfonnyadt, a keserűfű szinte teljesen kiszáradt. Nem számítottam ilyen gyors hatásra.

2022. aug. 16. 14:58
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen felhős időben, csak ne legyen túl nagy hőség és napsütés egyszerre. 30 fok plusz napsütés, olyankor már nem csinálom inkább. Párszor megszívtam, mire erre rájöttem, mert nem írják sehol.

Az ecet felszívódik? Nem csak azok a részek mennek le, amit konkrétan ért az ecet, utána meg kihajt a maradék három nap alatt?

2022. aug. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, most fogom kipróbálni 10%-os oldatban is egy problémásabb részen, mert a 20%-os ecet elvileg káros a betonra. Majd megírom az eredményt.
2022. aug. 16. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!