Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fa nem hal el a totális...

Fa nem hal el a totális gyomírtótól?

Figyelt kérdés

Glifozát alapú gyomírtóval tavaly nyár végén véletlenül lepermeteztem egy kisebb kb 4-5 méteres fa egy-két ágát. A szer a gyomok kipusztítására volt keverve, 2 liter vízhez ment 4-5 centiliter szer. Az adott ágak heteken belül elszáradt, az ágak sötétek majdhogynem feketék lettek. Idén tavasszal a fa ugyanúgy kihajtott azt a pár ágat leszámítva.

Esélyes hogy megmarad a fa, vagy pár éven belül el fog pusztulni?



2022. aug. 15. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen szer volt, de ha eddig nem pusztult ki akkor már megmarad.
2022. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyéves, kb méteres almafát ilyennel permetezve lehullatta az összes levelét, majd a következő évben újra kihajtott. Nem csak 1-2 ágára ment, az egész telibe lett permetezve tévedésből 100 ml/10 l oldattal.

Egy többéves fa sokkal ellenállóbb.

2022. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fák anyagában sok a tápanyag és a gyomirtó is erősen felhígul benne. Általában újra hajtanak, a maradék gyomirtó jelenlétére abból lehet következtetni, ha a kihajtott levelek "kanalasodnak".
2022. aug. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fákat is kiviszi, én komplett 6 m-es bozótokat szoktam kinyírni glifozáttal, mikor a szomszéd elhagyott telkekről már átjönnek a sarjak hozzám.

De ha kevés hatóanyagot kap a fa, akkor túléli. Nem tudom, a 2-es válaszoló mit permetezett 1%-os oldattal, mert 2% a minimum még a legérzékenyebb füvekhez is, de azt túl fogja élni a fa. Én 5%-kal szoktam bozótot irtani.

A glifozátmérgezés a fás szárú növényeken úgy jelentkezik, hogy vékony, sárga, sodródott levelek fognak fejlődni, de ha nem túl komoly a helyzet, a következő évre már "kidolgozza" a fa szervezete, és rendes zöld leveleket fog hozni. Ha későn történt a permetezés, akkor csak év végére javul meg, de jó eséllyel már tavaszra.

2022. aug. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A glialka adatlapján ott van a 100 ml / 10 l adagolás, az bőven kiviszi a szabványos gyomokat, de még 100 ml / 15 l koncentrációban is működik.


"1-3,5 %-os koncentrációban (1%-os oldat =1dl szer 10l vízbe) kijuttatva."


Nem a földet akarom kiirtani, csak a gyomokat.

2022. aug. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na igen, létezik ilyen, de azért értelmezni is kell a dolgokat, és nem csak a mondatok felét elolvasni. Gyakorlatban nem nagyon fog menni, egy "szabványos" kertben, "szabványos" gyomok ellen.

Tekintve, hogy ilyen híg, 1%-os keverékből a 10 l-t 100 m2-re kell kiszórni, a technikai leírás alapján. Milyen növényzet az, amire 10 m2-re ki tudsz szórni 1 egész litert? Valami rohadt nagy dzsumbujnak kell lenni, normál gyomok esetén a növényzeten ott marad 10 m2-en max. fél l, a többi lefolyik, így hatását veszíti. A növényen maradó mennyiség meg túl kevés, csak a különösen érzékeny, a föld feletti részhez képest nagyon kicsi gyökérrel rendelkező gyomokat fogja esetleg kivinni. Az évelő kétszikű gyomok viszont - saját tapasztalat alapján - még a 3%-os szertől is csak akkor szoktak kimenni, ha különösen nagyra vannak meghagyva, és nagy a felvevő felületük.

2022. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!