Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megelőző jelleggel permetezek...

Megelőző jelleggel permetezek estére. a gyümölcs fáim rendbe vannak, van egy kevés poloska de mit tegyek a permetlébe? rezet? lombtrágyát? ként? monília ellen TOPAS- t biztosan teszek.esetleg kálcium, magnézium?

Figyelt kérdés
permetlé
2022. jún. 14. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a poloska ellen semmit. Én sima csapivízzel permetezem a málnát, itt-ott van poloska.
2022. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Rovarölőt vegyítek gombaölővel monília ellenivel. Meg lisztharmat ellen teszek még bele
2022. jún. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ennek a permetezésnek nem lesz semmi értelme.

Permetezni mindig valami ELLEN kell, nem csak úgy, hogy szórjunk már ki valamit.

Bármilyen gomba- és rovarölőt használsz, az gyakorlatilag pár napig hatásos. Ha nem gondolod, hogy ebben a pár napban fog támadni valami, akkor felesleges munka és pénzpocsékolás.

A Topas az leginkább lisztharmat elleni szer, ami a gombák egy külön típusa. Monília esetében nagyon sokat ne várj tőle. De az is inkább virágmonília ellen jó, amennyire jó, most meg már nem sokminden virágzik. Kajszi hajtásmonília ellen használj valami mást, pl. Chorust, ha úgy látod, hogy szükséges. Gyümölcsmonília ellen gyakorlatilag gombaölőzni felesleges, az ellen rovarölőzni kell, mert a monília a nem legalább 1 egész napig tartó eső kivételével csak a rovarok által megszúrt gyümölcshéjon tud támadni.

Nézd meg a fákat, ha szükséges, levéltetű ellen használj valamit. De most támadja az almát, körtét, diót az almamoly, az őszibarackot többféle moly, diót még a dióburok-fúrólégy, a még zöld vagy félérett meggyet a cseresznyelégy, meg ki tudja, milyen fád van még. Ezek ellen indokolt védekezni.

Más tápanyag-utánpótlás hiányában levéltrágyát is használhatsz, de nem mindegyik bírja az egyszerűbb tapadásfokozókat, meg némely permetszereket, tönkretehetik egymást. Tapadásfokozó nélkül meg a viaszos gyümölcsökre nem tapad elég permetszer, szóval, jobban jársz, ha a levéltrágyát külön szórod ki majd egy nap múlva.

Külön magnéziumot és kalciumot csak akkor szórj, ha indokolt. El lehet tolni az arányokat.

2022. jún. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mindentudó99 ***** válasza:

#3 Hát nem biztos hogy igaz amit írsz. Éppen hogy megelőző jelleggel kell permetezni

. Felszívódók 2 hétig hatnak

. Ket hetente rovarölőzök meg monília és lisztharmat ellen permetezek. Bevált. Nem értem miért írod hogy semmi értelme megelőzés céljából permetezni. Ne adj ilyen tanácsot.

2022. jún. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, ha állandóan nyomod ész nélkül, akkor természetes, hogy minden kipusztul, így hatásos. De nagyon drága gyümölcseid lesznek, plusz tényleg ok nélkül fogyasztasz vegyszereket. (Ne érts félre, én is permetezek szükség esetén, de mikor nem kell, akkor nem.) Monília ellen meg tényleg nincs értelme most permetezni, mivel nincs monília. Lisztharmat is leginkább almán szokott lenni ilyenkor, esetleg egyes őszibarackokon. Egy-két hónap múlva szőlőn. A többi gyümölcs permetezése értelmetlen.

Na de a kérdező nem állandóan akar permetezni, hanem egyetlen alkalommal. Ha jól értem, úgy gondolja, hogy most permetez egyet, és az év le van tudva. Hát nem.

És az nem igaz, hogy a felszívódók 2 hétig hatnak. Az is ritka, hogy 1 hétig hasson valami, inkább csak 4-5 napig van valódi hatás. Jó példa erre a levéltetű, mert az látványos: egy héttel a permetezés után már fel szoktak bukkanni az újonnan betelepülők, 2 hét múlva már tele van minden a kicsikkel.

2022. jún. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
Itt évek óta nincs tetű. Két hetente lepermetezek de azért ha nem esik sok eső csak 3 hétre permetezek. Mert ahogy te is írtad nem olcsó. A szőlőnél viszont mindíg pontosan betartom a határidőket mert azt hamar leviszi a betegség. Főleg a lisztharmat. Mostanában annyi eső volt ha nem permeteznék lerohadna a csereszne meggy. Szomszéd ajánlotta a cseresznyéjét pálinkának de rohad az egész. Ő nem permetez egyáltalán. Rohadt gyümölcs meg nem kell
2022. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én gomba ellen nem permetezem soha se a cseresznyéket, se a meggyeket. 1 év volt, mikor az egyik cseresznye rothadt, de akkor tényleg szó szerint szinte minden nap esett. 1 vagy nagy ritkán 2 alkalommal rovarölő cseresznyelégy ellen, ez leviszi a fekete levéltetűt is, meg szükség esetén még egy levéltetű ellen, ennyi. Eddig 1 meggyfa és másfél cseresznyefa termését adtam el, cseresznyelegyet nem láttam még, csak szép, egészséges gyümölcsöt.
2022. jún. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mindentudó99 ***** válasza:
Szerintem ez fajta függő is. Én permetezem de még így is kukacos. Rohadni nem rohad. Ha nem permeteznèm ennyi esőtől lerohadt volna. Szomszédnak van 3 fája sose permetezi. Egyik rohad teljesen kettőnek semmi baja. Érdekes. Nála a meggyek is szépek idén is. Nekem alig van. Pedig azt is permeteztem. Tavaj semmi meggy nem lett. Viszont csak most két évben ilyen egyébként szépek. A körte szilva meg roskadásig van
2022. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, attól függ milyen fertőzési nyomás van. Ahhoz képest permetezz. Nálunk Debrecenben nagyon kevés csapadék esett, és például a szamóca megúszta permetezés nélkül, és még most is érik folyamatosan. A fákat is a szokottnál kevesebbszer fújtam meg.

De én is a megelőző permetezést preferálom, tapasztalatból. Egyedül talán az azoxistrobin (Amistar, Mister, Quadris) ír kuratív [gyógyító] hatást, de én nemigen tapasztaltam. És ha már az azoxistrobinnál tartunk, a #4-es kommentelő általában a felszívódókra vonatkozó 2 hetes hatástartamát szeretném cáfolni, ugye az azoxistrobin felszívódó, és tökfélékre 3 nap ÉMI.

És amúgy is most a nyár elején akkora a hajtás növekedés és a fejlődés, hogy akár kontakt, akár felszívódó szerrel permetezek, ha ERŐS a fertőzési nyomás, akkor hetente meg kell szórni, mert a 10 centis növényből 40 centis lett. Ha meg nem erős, mint az idén nálunk, akkor eddig elég volt 2-3 permetezés. Elsősorban a levéltetvek megjelenése ösztönzött cselekvésre, és akkor már gomba ellen is tettem bele valamit. Mivel a kérdező rákérdezett a kénre is, azt mondanám, hogy most már ne. A kén 25 fok felett képes perzselést okozni. Jönnek a melegek.

A lombtrágyát én külön szoktam kipermetezni, mert összecsapzódást tapasztaltam gombaölő és rovarölő szereknél is.

2022. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
(Összecsapzódás) Vannak táj jellegű szavak. Ezt pl sose hallottam még. Mi a jelentése?
2022. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!