Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek hogy ne legeljék...

Mit tegyek hogy ne legeljék le az állatok az epret és a ribizlit?

Figyelt kérdés
Az epret szerintem a vakond mert egy jókora lyukat találtam az eperparcellába, a ribizlit nem tudom, talan a rigó

2022. jún. 11. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a vakond nem eszik epret. a ribizlit barmilyen madar eheti, le kell takarni haloval
2022. jún. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Legyél gyorsabb
2022. jún. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az epret szerintem a vakond "


😂😂😂😂😂😂 Jézus!

2022. jún. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Rigók eszik
2022. jún. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
# Szerintem a Jézus nem eszi az epret🤪
2022. jún. 12. 09:06
 6/9 anonim ***** válasza:

A vakond nálam is imád az eper meg minden egynyári növény sora alatt végigfúrni, mert ott a gyökerek megtartják a plafont, a kapált területen meg beomlik.

De a vakond az alapvetően földigilisztán él (bár sok egyéb állatot is megeszik, pl. néha pajort talál vagy lótetűt, nagy ritkán még pár napos pockot is), viszont gyümölcsöt enni akkor se volna hajlandó, ha fizetnél neki érte.

Ha csípésnyomokat látsz az epren, akkor ott tényleg a feketerigó a fő gyanúsított.

A ribizlit nálam szerintem a seregély eszi, abból van rengeteg. Bár a rigó sincs kizárva. (De még soha nem sikerült tetten érni semmilyen állatot.)

De ha nincs bekerítve a kerted, akkor lehet nyúl vagy őz, vagy egyéb.

Ahogy írták, a háló az egyetlen hasznos dolog.

2022. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, közbe kitanultam a vakondot, az valóban nem eszik gyümölcsöt. Jezust még nem tudom.

Valóban háló fog kelleni,

2022. jún. 13. 09:28
 8/9 anonim válasza:

A csigákat is fel lehet venni a gyanusítottak listájára. Én a borsón vettem észre hogy egy sor (még mikor fiatal volt a növény) szépen lassan eltűnik. De csak egy. És furcsa mód pont a szomszéd felőli ahol félméteres a gaz. Hát mondom ez milyen madár hogy csak egy sort csipked folyton. Aztán egyszer kimentem hajnalban és hát a csigubiguk rágcsálták, aztán mikor jött az erős nap mentek fedezékbe a gazba.

Az eperben is találtam már csigát, meg rajta az epren is és bizony beleevett. Szóval a csigákat is érdemes megnézni van-e a közelben.

2022. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a csiga is károsít, ez tény, viszont nem viszi el az egész szemet. A rágása lekerekített, a madárcsípés meg éles peremű, és a szélességéhez képest mély.
2022. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!