Mit tegyek, h a csigák v meztelencsigák ne legeljék le a petúniámat?
Ha az első által linkelt granulátum mellett döntesz, akkor a kihelyezésénél vedd figyelembe, hogy a granulátum hatóanyaga metaldehid, ami kutyákra, macskákra nézve is mérgező. Sajnos ezek a granulátumok enyhén édeskések, ami által vonzóvá válnak a négylábú kedvencek számára is. Ezért kiszórást követően ha van háziállat, akkor azokat a kezelt területről ajánlott kizárni, ugyanis az enyhe metaldehid mérgezés is könnyebben vezet elhulláshoz, mint egy végstádiumban lévő patkányméreggel történt mérgezés.
Ellenszere nincs, csak a tüneteket tudják kezelni, többnyire sikertelenül.
Sörcsapda kihelyezése, fahamu, oltatlan mészpor, szuperfoszfát kiszórása az ágyások köré, ezek így kombináltan segíthetnek a csigák kordában tartásában.
A kutyák, macskák direkt nem eszik meg a metaldehidet. Mérgezés csak úgy fordul elő, hogy pl. nedves időben a lábukra ragad, és tisztálkodáskor lenyalják, vagy a fogukkal a szőr közül kiszedve lenyelik.
De ha a petúniák tövéhez kerül tövenként 2 szem, akkor nem lehet gond.
Én már tizen-valahány éve tavasszal meg ősszel szórok ki a kicsi városi kertbe, kizárólag évelő növények közé, ahol nem lépnek rá az állatok, és még se kutya, se macska nem mérgeződött meg soha.
Az elzárás nem megoldás, mert a szer hónapokig egyben marad, ez is egy előnye a csigairtásnál.
Sörcsapda.
De a legegyszerűbb megoldás (feltéve ha kisméretű a kert), amit már más is írt: kimész párszor éjjel vagy korán reggel és összeszeded őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!