Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan végzitek a trágyázást...

Hogyan végzitek a trágyázást a földön?

Figyelt kérdés

Van egy kiskertem, amiben fokhagymáim vannak. Nyáron ugye lassan szedhetem már fel őket. Ezek után viszont szeretném megtrágyázni a földet. Mikor lenne a legidőszerűbb, valamint milyen trágyát használjak és hogyan? Ősszel majd megint fokhagymát tennék bele!


Köszönöm a hasznos segítséget előre is!


2022. máj. 22. 15:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve az esetleges trágyázást követően mennyit kellene várni, hogy újra lehessen duggatni a hagymát?
2022. máj. 22. 15:42
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi oda rakjuk a trágyát,ahova ültetünk. Már kapható szarvasmarha trágya granulátum formában.
2022. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezzel egyébként kell várni, vagy rögtön lehet rá vetni utána egyből? Gondolom a földbe bedolgozás után valamennyit várnak vele, de pontosan nem tudom. Valahol olvastam, hogy a trágya kimarhatja a veteményt is, de ez lehet túladagolas esetén van csak.?
2022. máj. 22. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:

A granulátum az rohadt drága. 5-10 liter kell m2-enként, ha már régóta nem volt tápanyag-utánpótlás.

Szerezz állattartótól, ha tudsz.

Ha teljesen érett a trágya, tehát nem büdös, felismerhető növényi maradványok nincsenek benne, szóval teljesen virágföldnek néz ki, akkor beforgatod, rotával elkevered, és mehet is bele a vetemény.

Ha még csak félérett, akkor ugyanúgy beforgatod, de néhány hónapig még nem lehet bele ültetni, mert az éretlen trágya az, ami kiégeti a növényeket.

Fokhagymát (meg semmit) nem nagyon jó ugyanoda tenni minden évben.

Saját részre termeled a fokhagymát? Akkor inkább tavaszit termelj, mert az őszi fajták nem elállók, és ízre se tudják azt, mint a tavasziak. Az őszik ilyen áthidalók arra a pár hétre, mikor már elfogyott a tavalyi tavaszi, de még nincs új.

2022. máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy a hagymafélék nem nagyon szeretik a frissen trágyázott talajt. Szóval, lehet, hogy jobban jársz, ha komplex, mikroelemes műtrágyát használsz, évente, nem túl sokat.
2022. máj. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!