Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor, hogyan, trágya?

Mikor, hogyan, trágya?

Figyelt kérdés

Mi a különbség az istállóból ki hordott szalmás - szénás trágya és az udvaron elpotyogtatott rakások között?

Ugyebár, amikor takarítom az istállót már összeállt, nedves erős ammóniás trágyát hordok ki egy nagy rakásba. De minap össze gereblyéztem a kinti kupacokat, ez könnyebb, lazább, már-már szárazabb porhanyósabb.

Melyik trágya "félét" kell, hogyan használni?


Fóliázni szeretnék és szabad ég alatti veteményest is. Valószínűleg ősszel kellett volna feltennem a kérdést, de csak most jutottam hozzá a földhöz.

Illetve virágokat is szeretnék ültetni. Gyógynövényeket. Gyümölcs bokrokat és gyümölcs fákat is.


Bocsánat a fogalmazásért, ha érthetetlen, csak nő vagyok :'D



2022. márc. 7. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a jó trágya,amit az istállóból kihordanak,aztán legalább 2 évig ott is hagynak.Ez már ott szinte feketévé válik,és szaga sincs.

A többi már csak trágya hulladéknak nevezhető. A semminél ez is többet ér ,lazítja talajt.

2022. márc. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most egyiket se használd, éretlenek még.

Az udvaron szétpotyogtatott annyiban másabb, hogy szétszáradt, minősége romlott. Viszont tömény sz@r, az istállóbeli pedig fel van "hígítva" semmirevaló növényi maradványokkal. Lazítani a szalma is jó, de tápanyag szempontjából nulla.

Ezeket hordd a trágyadombra, és várj legalább egy évet. Egy év után már valószínű, hogy használható lesz. Akkor jó, amikor már nem nagyon lehet benne növényi maradványokat felismerni, hanem alapvetően virágföldnek néz ki, és nem büdös. Ősszel beszántva a félérett is használható, tavaszra jó lesz.

Ha most használnád, akkor kiégetnél minden veteményt.

Ha nincs érett trágyád, akkor vagy szerezz valahonnan, vagy vegyél komplex, mikroelemes műtrágyát. Vagy ha esetleg tudod az előző tulajtól, hogy jó a föld, nem tápanyaghiányos, akkor egy évig megpróbálhatod tápanyagpótlás nélkül is, én is szoktam kihagyni évet, ha úgy jön össze.

Fák alá mindenképpen érdemes volna trágyát beszántani, mert utólag már nem lehetséges. Olyan 30 kg/m2 mennyiségben, jól megteríteni (lehetőleg ősszel), és azonnal beszántani valami nagyobb traktorral, nem hagyni a trágyát megégni. Vagy ha esetleg kicsi terület, és csak pár fáról lenne szó, ott utólag is be lehet ásni.

2022. márc. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az istállóban a ló vizelete is benne van az anyagban és ez tartalmazza az ammóniára bomló karbamidot valamint nátrium-kloridot olyan töménységben, ami képletesen fogalmazva "kiégeti" a növények gyökérzetét.
2022. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. márc. 7. 23:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!