Kezdőoldal » Otthon » Kert » Alkalmazza valaki a hagyma...

Alkalmazza valaki a hagyma sóoldattal beöntözését hagymalégy meg egyéb nyavalyák ellen?

Figyelt kérdés
Nem szeretném tönkretenni, mert egyelőre nagyon szép, pedig nem permeteztem hagymalégy ellen. 3 alkalommal javasolják, 1 liter vízbe 30 gramm sóval.

2022. máj. 20. 15:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A téli sarjadékhagymára gondolsz, mint kötözőhagymára?

Nekem van. A szomszédoknál nincs áttelelő hagyma, szóval én a hagymalegyet ki tudtam irtani.

Kora tavasszal szedjük piacra, de ez a magról szaporodó fajta, ami eléggé rágós és csípős. Most megint sikerült szerezni bulbilis fajtát, az sokkal jobb, de azt főleg csak saját részre akarom termelni, egy másik telken.

A magról kelő fajtát gombabetegségek ellen is permetezem, hogy szedésre már leteljen az ÉVI. (Sárgul, ha nem permetezem.) Kb. 2 hét alatt kiszedem az eladható méretet, akkorra már a duggatott vöröshagyma is megnő, aztán az sokkal jobb minőség.

Olyankor gombaölővel és felszívódó rovarölővel leszórom még egyszer a sarjadékhagymát. Valamikor később a nagyon sűrű és apró részeket kihajigálom, csak keveset hagyok ezeken a részeken, amennyi meg tud nőni őszig. Ahol nagyobbak vannak sűrűn, azokat valamikor a nyáron kiásom és szétültetem a kitermelt helyekre. 3 db megy 8-10 centire egymástól. Öntözni se szoktam, megmaradnak úgy is. Ezek így a következő tavaszra lesznek eladhatók.

2022. máj. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Magam sem tudom. Az egész évben zöldhagymát biztosító fajtája miatt érdekel. A többi hagymát hiába ültetjük későn, befejesedik. Úgy látom, a téli kötözőhagymát írják sarjadéknak is. Hogy mindig lenne salátákba való zöldhagyma, meg a paprika, paradicsom mellett a változatosság kedvéért zöldhagyma is. Valami örökös van nekem is, korán szedhető, de piszok erős, rágós, ki is kéne irtanom.
2022. máj. 21. 07:27
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát, ez nem biztosít egész évben zöldhagymát. Nem fejesedik ugyan, meg zöld folyamatosan, de nem ehető minőség. Mostanra felmagzik, nyáron újrahajt ugyan, de a szára (fehér része) olyan üres, rágós lesz, mintha lazán lennének papírlapok felcsavarva. Majd késő ősszel, a hűvös, esős idő eljöttével fog ismét tűrhető minőséget adni, a fagyok előtt megint tudok kiszedni piacra.
2022. máj. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
2022. máj. 21. 08:47
 15/17 A kérdező kommentje:
2022. máj. 21. 08:51
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a mi éghajlatunkra írják az egész évi termesztést. Vagy ha igen, akkor is folyamatos intenzív öntözéssel esetleg.

Egyébként szerintem ugyanaz a növényfaj lehet, de némelyik fajta (pl. az első linken) nem fejleszt sarjat, érdekes. Az elterjedt fajták, pl. az a 2 is, ami nekem van, erősen sarjadzanak.

2022. máj. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Valami nehézség biztos van körülötte, mert nincsenek elterjedve. Ha csak öntözésről van szó, nálam jó helye lenne.
2022. máj. 21. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!