Sövénybambusz alá mit öntsek, ha sárgul el, nincs elég tápanyaga?
Véleményem szerint nincs elég tápanyaga, mivel most voltak esőzések, a földje vegyes réti föld + homok, de nem nő semmit, csak vegetál, és újabban nem hogy zöldülne (locsolgatom is már, de óvatosan, nem öntözöm túl, nem az a gond), még inkább a sárgulás, elhalás jeleit mutatja... Télen a fagyott talaj miatt igaz, hogy nem öntöztem illetve nem igazán tudtam, kemény klóros csapvizet meg nem akartam adni neki semmiképp.
60+ ezer forintom, meg a gyökércsapda ára, meg az a temérdek munka ami volt vele (90 cm mély, kb. 8 méter hosszú árok kiásva, bekeverve és visszatöltve talajjavító réti földdel... ásóval kapával, lapáttal...) bánná ha kihalnának, most kapkodok mint a vízbehaló, hogy mit adjak neki tápanyagot sürgősen. Sajnálnám nagyon a növényeket amúgy, de felénk nagyon rossz a talaj.
Vízoldható NPK műtrágyára gondoltam, az jó lehet? Mennyi idő míg hat?
Köszönöm.
A bambusz egy rendkívül igénytelen növény, ezért ahol megtelepszik ott -szinte - kiirthatatlan.
Szarvasmarhatrágyát vízbe beáztatnék és azzal a már meghígított vízzel megöntözném egy részét, hogy lássam, hogy lesz-e hatása.
(Csak halkan megkérdezném, hogy nem lehet, hogy más is megöntözte már valamivel?)
#1 Mire gondolsz hogy más is? Nem, csak én locsolom. Ha meg kutyára, akkor lánykutyánk van, nem oldalra pisil...
Csak érett trágyám van, amit szórtam is a földjére, utána locsoltam meg kicsit, de az nem sokat vitt úgy be a földbe. Van még belőle, de szerintem annak kell több nap is hogy kiázzon?
Szeretnék minél hamarabb eredményt, hogy megnyugodjak, és a növény is... Volldünger-t néztem amúgy, azon gondolkodom lehet veszek egy 2 kg-os kiszerelést.
Olyan műtrágya a jó, ami mikroelemeket is tartalmaz. (A Volldünger jó esetben olyan.) Mivel nem csak akkor lépnek fel hiánytünetek, ha valamiből kevés van a földből, hanem akkor is, ha egy másik valamiből túl sok, és emiatt nem tud hasznosulni az első anyag. Úgy hívják ezt a dolgot, hogy antagonizmus. Ha sok NPK-t juttatsz ki, akkor az alapesetben elegendő Mg már kevés lesz, és sárgulás fog fellépni. Ezért kell még plusz Mg-ot kijuttatni. Szóval, az a legjobb, ha minden szükséges anyag a megfelelő arányban van kijuttatva. (Kivéve persze, ha bevizsgáltatnád a talajodat, hogy miből van hiány, és miből nincs.)
A leírtakból következik, hogy most is elképzelhető, hogy nem hiány miatt van a sárgulás, hanem valaminek a többlete miatt.
Lehet még sárgulás túlöntözés miatt is. Ha most elég eső volt, ami megnedvesítette a felső réteget, akkor ne öntözz, mert lent még bőven volt eddig is a téli nedvességből, annak ellenére, hogy a felső 5 cm már porzott. (Ástam ki növényeket eladni az esőzések előtt, és lent még igen nedves volt a talaj.)
Azt nem tudod esetleg, hogy milyen felétek a talaj pH-ja? Mert az egy komoly probléma lehet. Esetleg vakolat nem kerülhetett bele? Nem volt ott meszesgödör valamikor?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!