Kezdőoldal » Otthon » Kert » A hátsó kertbe horganyzott...

A hátsó kertbe horganyzott csövet akarok kerítés oszlopnak, a kérdés az, hogy zsákos estrich vagy zsákos száraz beton kell a földbe rögzítéséhez, mi a különbség? (12 oszlopról van szó, betonkeverés kizárva)

Figyelt kérdés
2022. febr. 16. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A legolcsóbb beton tökéletesen megfelel amit zsákos kiszerelésben kapsz, min c12 kell azt mindegyik tudja. arra figyelj oda, hogy ne rakjál bele több vizet mint ami rá van írva és ha kézzel kevered be, akkor ne 1 zsákot keverj be egyszerre hanem csak felet. Ha azt szeretnéd hogy az oszlop függőleges legyen, akkor az aljától kb 20 centire hegesszél egy vasdarabot a csőre merőlegesen, amit később beleraksz a betonba. Ha nem tudsz hegeszteni, akkor fúrjál bele lukat és azon dugjad át a vasat, ez lehet menetes szár vagy betonvas is. Ezt azért szokták így kivitelezni mert segít az oszlopnak megállni. Én anno úgy csináltam hogy 2 vasat is raktam egymással 90 fokban elforgatva és nem mozdult el.
2022. febr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ.
2022. febr. 16. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!