Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyökérről sarjadzó fa kiírtása...

Gyökérről sarjadzó fa kiírtása miként lehet?

Figyelt kérdés
Megbántam a smaragdfa ültetést, mindent elnyomott, kivágtam, de a tönkje bennmaradt. Azóta mindenhol kis smaragdfa hajtások nőnek, még a szomszédban is. A fa bosszúja... Mit tudok tenni ellene? A Glialka nem hat.

#smaragfa
2021. szept. 14. 10:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ne is, minél jobb a nedvkeringés, annál jobb a hatás.
2021. szept. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Már 4 dl glialka benne van,10 napja, töményen . Még nincs eredmény.
2021. okt. 1. 16:27
 13/17 A kérdező kommentje:
Hát úgy tűnik, hogy a sarjak kipurcantak. Ha tavasszal sem hajt ki sehol, akkor már talán elmondható, hogy sikerült.
2021. okt. 15. 19:25
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem fog kihajtani. Télen nagyjából leáll a növény, nem tudja helyrehozni magát. Ha már most látni hatást, akkor az reményre ad okot.

Tavaly ilyenkor kivágtam egy szilvafát, ami hasznot nem hajtott, viszont árnyékolt és rettenetesen sarjadzott. Kivágás után egyből öntöttem glifozátot a tönkbe készített mélyedésbe, egy óra múlva el is tűnt onnan. A sarjak még egy hónapig levelesek voltak, minden látható károsodás nélkül. De tavasszal egy se hajtott ki.

2021. okt. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Remélem nekem is lesz szerencsém így. Arra nincs ötletetek, hogyan lehet mielőbb a tönköt elkorhasztani?
2021. okt. 17. 14:22
 16/17 anonim ***** válasza:

A glifozát már önmagában egy lépés efelé, a lebontó szervezetek nagyon szeretik, azt hiszem, valami tápanyagot biztosít nekik, azt hiszem, ként.

De mechanikusan is segítheted, hogy mielőbb megtámadják a gombák meg hasonlók. Elfűrészeled minél alacsonyabban, közelebb a földhöz, és fejszével nagyon sűrűn behasogatod, hogy a repedésekben minél könnyebben megtelepedjenek, így nem csak kívülről fogják támadni. A legjobb mondjuk az lenne, hogy kicsit megásni körülötte, és úgy vágni, hogy a földszint alatt legyen a teteje, és földet ráhúzni, ami felülről is nedvesen tartja.

2021. okt. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Sikerült. Most meg a farontó lóhangyákat kell kiirtanom a tuskóból. (Nehogy a házba is bekerüljenek..)
2023. máj. 1. 06:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!