Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyökérről sarjadzó fa kiírtása...

Gyökérről sarjadzó fa kiírtása miként lehet?

Figyelt kérdés
Megbántam a smaragdfa ültetést, mindent elnyomott, kivágtam, de a tönkje bennmaradt. Azóta mindenhol kis smaragdfa hajtások nőnek, még a szomszédban is. A fa bosszúja... Mit tudok tenni ellene? A Glialka nem hat.

#smaragfa
2021. szept. 14. 10:18
1 2
 1/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Pedig kellene elég töményen próbáltad? Ha vastagabb fúróval öt hat helyen belefúrsz pár centi mélyen és tömény glialkát öntesz bele kiviszi. Minden fát kidögleszt én is így írtottam ki. Akkor ha gyökérhajtások vannak azok is kidöglenek. De permetezd le azokat is töményebbel 5-6 % os lével
2021. szept. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
töményen a glialka, glifozát hatásos kell legyen pedig
2021. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem is van 3 eddig nincs bajom vele, de érdekelne nálad mennyi volt hogy milyen növények voltak körülötte miket nyomott el.
2021. szept. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják, a glifozát csak akkor nem hat, ha nem jól használtad.

Vagy a sarjakat kell permetezni (miután megnőttek és van elég levelük) legalább 5%-os szerrel, vagy a tönkbe kell önteni a tömény szert. Mivel már nálad elszáradt a tönk teteje, ez már nemigen fog működni. Hacsak nem mész le teljesen az élő részig, mert akkor abba belefúrhatsz. Mindenképpen csak a külső, világos részbe, és lehetőleg közvetlenül a háncs alá, és minél több szert juttass bele. Ha felszívta, lehet pótolni. Elsőre azt kellett volna, hogy kivágáskor a tönk felszínébe a fűrész orrával mélyedést csinálni, és ebbe önteni a szert. Ezzel a módszerrel a több méterre lévő nagy sarjak is el szoktak pusztulni pár hónap alatt.

2021. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. A 3-asnak: Nem széltűrő fa, könnyen pattannak el a vékonyabb ágak amik túl hosszúra nőttek elágazás nélkül. Egyszer egy nagyobb szél le is reccsentette a fa negyedét. Oldalgyökeret fejlesztett, ami a földből kiemelkedett, és a fűnyírást akadályozta, ezzel a gyökérrel felnyomta a kb. 3 méterre levő térburkolatot, az 5 méterre lévő szomszéd thujáiba belenőttek a levelek, és hát a kert kicsinek bizonyult ekkorára növő fához, mert a napkedvelő dísznövényeimet mind leárnyékolta. Ja,és nagyon szerettek a poloskák a levelek alatt fürtökben tanyázni. Most pedig, miután kb.csak 80 cm magas tönk van, annak oldalából, a kiálló gyökérből, a szomszéd udvarában, az én sziklakertemben, a fűben, mindenütt sarjak nőnek. Volt amit lepermeteztem, az kipusztult, de mellette 1 méterre hozott új hajtást.

Most akkor javaslataitok alapján megpróbálom megfúrkodni, hátha a kiviszi. Már a tönk kérge kezd leválni, esetleg aláöntöm a Glialkát..

2021. szept. 15. 08:37
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezd leválni a kéreg, akkor az már halott, száraz, régóta, szóval felesleges bele a gyomirtó. Csak élő résszel működik.

Esetleg ha földszinten elvágod, megnézheted, ott él-e még esetleg.

Vastagabb élő gyökérbe is belefúrhatsz, de oda ismételgetni kell a beöntést, mert kevés fér a lyukba.

Amikor a sarjat permetezted, ott az volt a baj, hogy kicsi volt a sarj, kevés levéllel, és nem tudott annyit felvenni, hogy az egész mindenestől elhaljon. Vagy hőségben permetezted esetleg, ami leégeti a lepermetezett felületet, meggátolva a szer beszívódását.

2021. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ma megint találtam egy kb 20cm magas sarjat. Gyorsan nő, már 6-7 sarj van a kertben, nagyjából 10 méter átmérőjű körben. A tönkön pedig 2 kicsi hajtás, igaz a felülről levált rész alatt.Talán ott még él. Most várok még pár napot, ha elmennek az esőfelhők, megint legyomirtózom az összes hajtást.(bár valahol azt olvastam, hogy szinte kiirthatatlan...a francba)
2021. szept. 16. 17:40
 8/17 mindentudó99 ***** válasza:
Csak furkáld be. Az a biztos . Úgy is jó ha egy furat lesz az oldalában de ne vízszintesen hanem lefele fúrj. Ott ahol szerinted él a fa. A furatba belenyomsz egy tölcsért és beleöntesz deci tömény glialkát. Majd beszívogatja . Hidd el kidöglik. Az egészre húzol egy nagy szemetes zsákot ha esik ne mosódjon ki a tölcsérből. Mert nem gyorsan fogja felszívni
2021. szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, ha jó helyre megy a lyuk, gyorsan beszívja. Volt, hogy a tönk tetejébe csinált mélyedésből egy deci glifozát negyedóra alatt eltűnt. (Igaz, olyan is volt, hogy nem akart elfogyni, na de ez nem is ment ki, utólag hozott sarjakat, ennél rossz helyre ment a lyuk.)

Kérdező, ha van fűrészed, vágd le földszinten, ott látod, hogy melyik része él még, oda lehet nagyobb mélyedést csinálni a fűrész orrával.

2021. szept. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást. Majd írom milyen sikert értem el. Amíg nem látszik valami eredmény, addig nem vágom ki a sarjakat.
2021. szept. 17. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!