Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növény ez?

Milyen növény ez?

Figyelt kérdés

Nálam okosabbakhoz fordulnék. :)


[link]

(a kép minőségéért elnézést)


Édesanyám kért ilyen növényt a születésnapjára, viszont meg vagyunk lőve, mivel a nevét még ő sem tudja - évek óta keresi ő is, annyit tudunk róla, hogy futónövény, jó lenne meglepni vele, de a nevét nem ártana tudnom.

Köszönöm a segítséget!



2021. szept. 10. 11:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem akartam leírni de most már megírom:

Van egy könyv, aminek "Szobanövények kézikönyve" a címe. Abból lemásoltam a Scindapsus-t, de közben kifogyott a tinta a gépemből és csak félig lett színes. Így is el akartam küldeni, de nem sikerült (80 éves elmúltam). Viszont higgyétek el, hogy ott a Scindapsus levele a csíkozott.

#10-nek köszönöm elismerő szavait.

2021. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a korodhoz!

Isten éltessen sokáig jó erőben és ilyen szelllemi frissességben!

2021. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A régi név a Scindapsus, 1908-tól.

Aztán többször átsorolták másik növénycsaládba, de kb. 1970-től már a jelenlegi, Epipremnum név a használatos.

Aki követi valamennyire a latin növényneveket, az gyakran találkozik átnevezésekkel, mert újra és újra észrevesznek valami jellegzetességet, ami miatt egy másik csoporthoz sorolják. Viszont ezeket az átsorolásokat egyrészt nem mindenki fogadja el, másrészt meg a könyvkészítők nem feltétlenül követik az új nevezéktant, így simán beleírják a könyvbe a régi nevet. Most, hogy már létezik géntérkép, ezek az átnevezések nagyon meg fognak ritkulni, mert nem a kinézet, hanem a genetika alapján lehet megállapítani a rokonságokat. És létezik gugli, a könyvkészítők is pontosítani tudják ismereteiket. Ha nem lusták, persze...

2021. szept. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

#12,

nagyon szépen köszönöm a gratulációt és a jókívánságot, viszont kívánom Neked is!

2021. szept. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!