Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertemet drót kerítés veszi...

A kertemet drót kerítés veszi körül, mivel lehetne a drót kerítést be fedni minden oldalról a legolcsóbb módon?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon idegesít hogy be látnak, ezek mindig kint vannak sajnos és ide lesnek. Én is szívesen lennék a kertben rendbe tenni de ez így undorító. Régen nem voltak mindig otthon mondjuk akkor nem is volt vírus. Szóval be kell fedni a drót kerítést valamivel ha lehet minél olcsóbban. Van ötlet? A kutyájuk is ida jön és engem ugat a saját kertemben. Elegem van már. Régen kutyájuk se volt. De legalább csinálna vele valamit.

2021. márc. 19. 13:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szóval láttam a neten ilyen betekintés gátló hálókat de jó drága, az a baj ez nem olyan kicsi kert. Esetleg nád? Az drága?
2021. márc. 19. 13:22
 2/14 anonim ***** válasza:

Csúnya és pár évente cserélni kell, de olcsó:


[link]


Itt találsz drágább/minőségibb cuccokat is.

2021. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A nád sem drága, de pár év alatt tönkremegy. Amennyiben enyhe szociális fóbiád lenne és sem köszöngetni, sem beszélgetni nem akarsz a szomszédokkal (én ilyen vagyok), akkor próbáld rávenni magad, hogy ne zavarjon az a tudat, hogy lát a szomszéd. Előbb fel mérni kísérletileg ill. geometrialag, hogy milyen magasságban ill. ott milyen széles sávban legyen takarás, hiszen ha a lábadat látja az feltehetőleg téged sem érdekel, csak a szemkontaktust akarod elsősorban elkerülni. Így nem feltétlenül kell a kerítésre háló a kerítés teljes magasságában. Persze vedd figyelembe, hogy hálót is csak arra a kerítés részre rakhatsz, amelyik a "tiéd" (belülről kifelé, az utca felé nézve a baloldali rész). Én úgy oldottam meg, hogy a földbe levert vascső kerítés oszlopokat vékonyabb csővel felfelé meghosszabbítottam, így csak kb. 120 cm felett van 1 méteres betekintés gátló háló. A szomszéd korábban már próbálkozott smaragd tuja sövénnyel, de nagyon lassan nő a tuja. Próbálkozhatsz a vaterán nagyon olcsón kapható kis tuja csemetékkel is, de azokat rendszeresen locsolni kell és növekedés során a legalsó oldalágakat el kell távolítani ill. rövidre vágni, hogy elsősorban felfelé növekedésre fordítsa az energiáit. Ha meg kifejezetten intim területet akarsz, akkor azt oszlopokkal, kerítéssel, apácaráccsal, nagyobb lyukú hálóval veszed körül és arra futtatsz fel valamit (lóbab, lonc, borostyán stb.).
2021. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Átmenetileg az elözö által belinket ötlet jó, de hosszabb távon valami sövényfélét ültess oda, az tartós, jól takar és még a levegöz is tisztítja
2021. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Betekintés gátló háló a legolcsóbb. Plusz telepíts élősövényt és mire megnő addig kibírja a háló.
2021. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra azért figyelj, hogy amit a hálóra szerelsz, azt el is bírják az oszlopok. Ha régebbi faoszlopok vagy rozsdásodó vascsövek vannak, akkor simán kidőlhet az egész, ha bele tud kapni a viharos szél.
2021. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mindentudó99 ***** válasza:
Ez jó lenne . Rasel háló. [link]
2021. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
2021. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen napozo nad akarmik.

Vagy vegyel festeshez valo takarofoliat.


A belatas engem is zavarna. A kutyakat viszont imadom. De a kutya akkor is hallja,h ott vagy es jelez. Ne vedd utalatnak vagy szemelyeskedesnek. Kutyaknal az a szokas,h jelez,ha kozelit a kerthez valaki!! :)

A mi szomszedunk a belvarosi tarsashazba azt mondta,h megnyugtatja,ha ugat a kutyam,amikor maszkalnak a lepcsohszban.( Az egesz lepcsohaz zeng a mely oblos ugatasatol. ) O olyankor kinez . Tortek mar be hozza. Nagyon orul neki,hisz neki nem kell setaltania meg futnia vele meg nem neki faj a dereka a porazhuzasoktol,meg etetni,de elvezi a hasznat :) Minden szomszed imadja.

2021. márc. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Minket éppen annyira nem zavart, ha belát a szomszéd a kertbe, de ki akartunk ülni napozni, ezért futtattunk a kertre borostyánt. Az egész kerítés mellé pár helyen ültettünk borostyánt most két éve, most már eléggé befutotta, nem lehet nagyon átlátni. Locsolni sem nagyon szoktuk most már, de néha visszavágunk a vesszőiből egy keveset, vagy terelgetjük a kerítésen. Ideiglenes, olcsó és gyors megoldásra nyáron(ha olyan a kert, hogy meg lehet ezt tenni) a kerítés mellé ültethetsz 2-3 sor kukoricát, ez pár hónapig gátolja a belátást, esetleg amíg megnő kicsit a sövény. Na meg persze enni is lehet róla kukoricát, ha olyan fajtát ültetsz:))
2021. márc. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!