Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül kb 200 méter...

Mennyibe kerül kb 200 méter kerítést építeni a legolcsóbban?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy mindent én veszek meg és én csinálok meg. (Rokonnal, nem egyedül. Egyedül sokáig tartana és nehéz lenne)

Lenne itt a közelben nálunk egy jó állapotú családi ház eladó, kihagyhatatlan ajánlat, a környékbeli ingatlanárak alatt jóval. Viszont egy gond van. A ház ugyan jó állapotú, viszont kerítés nincsen. Elég nagy a telek, kb 200 méter kerítést kellene építeni.

Viszont hiába jó ára van, épp csak a 20% önerőre van pénzünk, meg az ügyvédi díjakra, azt leszámítva marad kb 400 ezer ft. Ennyiből meg lehet oldani? Ha nem, mi az a legolcsóbb összeg, amiből 200 méter kerítést lehet építeni, plusz autó számára kapu, plusz gyalogos bejáratú kapu.

Még egyszer, csak az alapanyagárakkal számolva, a legolcsóbb kerítéssel számolva. Én próbáltam keresni a google-n, de 3000 ft/méter árra jönne ki a legolcsóbb kerítés, még akkor is ha én építem meg. De ez így is 600 ezer ft. Ettől tényleg nincsen olcsóbb?



2020. máj. 3. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez az országban a legolcsóbb.

Innen számold össze.

2020. máj. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent magatok csináltok, akkor az anyag - tényleg a kótaji a legolcsóbb - kijön ennyiből.

Kaput meg tudtok házilag is csinálni szögvasból, meg dróthálóból, de a Jófogáson tudtok venni olcsón.

[link]

[link]

De itt van az összes, nézegess!

[link]

[link]

2020. máj. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
54%
Ha nem akarsz kutyát ültess növényeket. Sövényt . Aranyesőt bármit. A kerítés úgyse gátol meg senkit abban hogy bemenjen.
2020. máj. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam, hogy vehetnék építési törmelék (hulladékot) és abból csinálnék kerítést. Csinálnék fából egy mintát, azt feltöltenén építési hulladékkal, majd kitölteném betonnal. Szerintetek lehetséges olcsón megúszni? Csinálnék talapzatot, oszlopokat azok közé meg deszkákat tennék. Azokat szinte ingyen tudnék szerezni, csak a törmeléket kellene megvenni meg a betonhoz az alapanyagokat. Vagy kitölthetem olcsóbb anyaggal is, ha van. Meg gondolom a kész elemeket le kellene valamivel csiaszolni, hogy kinézzen valahogy.
2020. máj. 4. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4

Elképzelni sem tudom, hogy miről beszélsz.

Csináltass egy kalkulációt - akár telefonon - a kótajival és rá fogsz jönni, hogy az anyagáruk olcsóbb, mintha te szenvedsz valamilyen erőltetett gányolással.

A betonlábazatot meg vagy bezsaluzod és kiöntöd, vagy veszel zsalukövet (50 cm-es kb. 600Ft) és azt öntöd ki.

De ha tudsz szerezni deszkákat és beöntöd, akkor nyilván az a legolcsóbb.

A kapukra meg ahogy írtam, a Jófogás a megoldás.

2020. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

És még valami:

Nem árt, ha előbb megvannak a kapuk és ahhoz építed a kerítést, mint a meglevő kerítéshez keresni akkora méretű kapukat, amekkora lyukat hagytál.

2020. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!