Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lamellás kerítés építéséhez a...

Lamellás kerítés építéséhez a kerethez milyen méretű zárt szelvényt javasoltok?

Figyelt kérdés

pl.: ehhez?

[link]


Milyen mélyen kell hogy a földbe kerüljön? 60-80 cm-t olvastam.



2021. febr. 24. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Oszlopoknak 40x40 vagy 60x40-es vékonyfalu.

Vízszintes tartóknak meg elég lehet a 20x40-es.

2021. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Hát egy ilyen telilapos kerítést építeni nagy kihívás..az ugye elengedhetetlen, hogy alul legyen egy beton sáv végig a panelek alatt. Ezzel egyidőben pontosan kijelölni az oszloptávolságot, az oszlopoknak külön beton ágyat kell készíteni akár 80 cm mélyen.


Hogy miért? Ugyanis ha jön egy rendesebb szélvihar(és jönni fog, az biztos) úgy eldönt a szélteher az egészet, mintha nem is tartotta volna semmi. Mindenképpen vastagfalú zártszelvény kell, legalább 60x40-es, én 120x60 ast szoktam tenni. Még sosem reklamált senki. Kidönthetelen, pedig erre van szél rendesen. Kétségtelen nem olcsó, de egy hosszú életre építed.

Van még más oka is az erős kerítés szükségének, de az majd az életben kiderül.

2021. febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen felesleges a vastagfalú, mert csak pénzkidobás.

A kérdező nem azért veszi ezt az olcsó -és csak pár évig tartó- panelt mert fölveti a pénz.

Majd akkor lép érvénybe amiket a kettes írt, ha nehéz kovácsoltvas kerítésre cseréli.

2021. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Akkor elég a 40x40-es?

A szomszédéi is ilyen. Nem élethosszra tervezem, nekik már 4 éve áll, nem hiszem hogy 4 év múlva nem fog. Ennyi elég lenne nekem is :)

Szökséges a beton ágy 80 cm mélyen vagy elég az oszlopot lebetonozni?

2021. febr. 26. 07:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Látom nullára lepontoztak a mindenből felmentett dilettánsok.

Kb. 30-40 éve hegesztettem az első kerítésemet és még ma is áll.

(A mostani kovácsoltvas jellegű kerítésemnek meg a csodájára járnak a szomszédok.)


Persze, hogy elég a 40x40-es.

Nem 4 évet, de 40 évet is kibír. Ha időnként átfested, akkor meg az életben nem meg tönkre és még az ükunokák is festegethetik majd...

A mélység viszont függ attól, hogy milyen szélviszonyokra lehet számítani és természetesen a talajtól mert nem mindegy, hogy kötöttbe vagy homokosba kerül.

Majd ne felejtsd el a tetejét lezárni kupakokkal, hogy víz- és rohadásmentes legyen a belseje is.

[link]

2021. febr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!