Kezdőoldal » Otthon » Kert » Savanyú laza talajt érdemes...

Savanyú laza talajt érdemes javítani tojáshéj-porral?

Figyelt kérdés

Zöldségeskert földjének, ami homokosabb, jót jót tesz?

Ha jelenleg 3-as tojáshoz jutok hozzá, annak a porrá tört héja ront a talaj bio jellegén? Tartalmaz a tojáshéj vegyszert, antibiotikumot, kemikáliát, oda mennyire kerül a tyúk szervezetéből ilyen káros anyag?



2021. jan. 17. 16:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm amúgy az infókat.
2021. jan. 19. 20:14
 12/16 anonim ***** válasza:

A búzaköröknek is komoly szakirodalma volt, hivatalos többdiplomás mérnökemberek fejtették ki tudományosan a könyveikben, hogy hogyan alakulnak ki a körök a földönkívüli űrhajóktól, miért nem az ellenkező irányba dőlnek a búzaszárak, és miért kizárt teljességgel, hogy emberek készítsék ezeket. Aztán jelentkeztek azok a vicces gyerekek, akik elkövették a búzaköröket, és fényképeket is mutattak a készítés folyamatáról.

Na, ez a talajforgatás nélküli kertészkedés is egy ilyen áltudomány. A mikroorganizmusok alapesetben a "vad" földeken csak a felső 8-10 centiben élnek, mert lent egyszerűen nincs nekik levegő. A baj az, hogy ebben a felső 10 centiben meg víz nem nagyon van nyáron, ezért a növények nem fognak ide gyökeret fejleszteni. Egy 25 centis talajforgatással a gyökérszintbe juttatod le a tápanyagot, a felső 10 centit meg őszre ismét feljavítják a talajlakók, és mehet újra a forgatás. A vízháztartásra is üdvös hatással van talajforgatás, nem szárad ki olyan gyorsan a föld nyáron.

Az igénytelen füvek kibírják a természetben a talajforgatás hiányát, de az igényes kultúrnövények nem. Pl. a kukoricanövény apró lesz és nem hoz szemeket a csöveken ilyen földben. Pár évvel az utolsó szántás után erősen lecsökken a termés.

Egyszer előadta nekem egy illető, hogy ő már 3 éve nem ás, mert az ásás hülyeség, és milyen szép termése van mindig. Aztán eltelt megint vagy 3 év, és panaszkodott nekem, hogy nem tudja, mi van, de mostanában semmi nem akar fejlődni a kertjében, pedig ugyanúgy csinál mindent... Hát az volt, hogy akkorra (kb. 3 év után) tömörödött le a talaj alsó része annyira, meg fogyott el lentről a tápanyag, meg pusztultak ki a mikroorganizmusok a letömörödött talajból, hogy ezt már megérezték a növények.

2021. jan. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek a #12 válaszával.
2021. jan. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#12: Ha egyvalakinek (vagy sokaknak) nem sikerült valamiért, az nem bizonyíték, hogy nem működik. Gyulai Ivánnak sok-sok éve működik.
2021. jan. 20. 17:58
 15/16 anonim ***** válasza:

A tanulás egyik módja az, hogy nekimegyünk fejjel a falnak, mert a tévében láttunk valakit, aki azt állította, hogy nem fog fájni. :)

Majd 5 év múlva térjünk vissza a témára, addigra lesz saját tapasztalatod.

2021. jan. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát, menjetek.
2021. jan. 23. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!