Kezdőoldal » Otthon » Kert » A frissen kinőtt kb 14 cm-es...

A frissen kinőtt kb 14 cm-es vörös és lila hagyma köré jó tenni mulcsként levágott apró füvet? És mire jó? Mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
fél centi vastagságban!
2020. ápr. 20. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

fél centi vastagsáhban kb semmit nem ér.

A mulcsnak legalább 5 centi vastagnak kell lenni minimum.

Fél centi összeszárad elfujja a szél stb.

A mulcs lényege, hogy nem szárad ki a növény mellett a föld tovább ottmarad a nedvesség.

Mondjuk hagyma mellé nemrakok az tűri a szárazságot, paradicsom, paprika, káposzta, krumpli köré szoktam.

2020. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amellett, hogy nem tudja a nap úgy kiszárítani a talaj felső rétegét, még az apróbb gyomok ellen is jó, ha elég vastagon rakod. Illetve ahogy elbomlik, értékes tápanyaggal gazdagítja a földet, valamint a takarás alatt élénkebb lehet az élet a talajban, ami pozitív hatással lesz a benne lévő tápanyagokra.

Arra figyelj még oda, hogy frissen ne rakd oda túl vastagon, inkább szárítsd meg pár napig, vékony rétegben kiterítve a napon és csak utána!

2020. ápr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért hogy ne penészedjen be?
2020. ápr. 21. 10:06
 4/8 A kérdező kommentje:
De nem árt a hagyma köré sem? Mert kicsi a kertem.
2020. ápr. 21. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:

A fél cm-nek kizárólag hátránya van.

Az 5-10 cm-nek van előnye is, hátránya is.

Előnye, hogy nedves marad alatta a talaj, viszont nem kelnek alatta a gyomok, nem kell gyomlálni, kapálni.

Oda kell rá figyelni, hogy ha elvékonyodik a réteg, akkor fényt kapnak alatta a gyommagok, és kelni kezdenek, kapálni meg ugye nem tudod. Ezért folyamatosan pótolni kell, saját tapasztalatom szerint 10 m2 füves rész termése elég 1 m2 mulcsozására. A giliszták folyamatosan lehúzgálják a szálakat (ezt eszik, némi előkorhasztás után), így nagyon gyorsan elfogy a felszínről. A giliszták tízszer annyit húznak le, mint amit valójában megesznek, a földbe lehúzott szálak elkezdenek komposztálódni, amihez a talajból kiszednek minden nitrogént, a vetemények elől. (A nitrogén a fű lebomlása után vissza felszabadul, plusz tápanyagokkal együtt, de egy darabig hiányzik a földből.)

A takart talaj levegőtlenné válik, úgyhogy egy adott területet csak két évente mulcsozz, közte egy évet hagyd levegőzni. A fű közé beköltözik rengeteg meztelen csiga és egyéb kártevő, ezekkel is kezdeni kell valamit.

Összességében, 2 évente érdemes mulcsozni, ha van bőven füved, és ha tápanyaggal (műtrágyával) jól el van látva a földed, így nem okoz bajt a fű komposztálódása.

2020. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
THX
2020. ápr. 22. 00:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal a szalmára igaz, hogy bomlása során nitrogént von el a talajból (mivel túl sok a faanyag benne), a fűnél ilyen gond nem áll fenn.
2020. ápr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Cellulóz, az van a szalmában. De az a friss fűben is ugyanúgy jelen van. Csak abban még pluszban víz és egyéb is van, ezért kisebb arányában a cellulóztartalma. Most néztem meg egy táblázatot, a lágyszárú növények negyed-harmadrész cellulózból állnak. Ez merevíti a szárakat, leveleket. Ezért írják sok helyen, hogy a komposzthalomba bele kell keverni pár marék nitrogénműtrágyát, a komposztálódás gyorsítására.
2020. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!