Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lehet ez csótány?

Lehet ez csótány?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma láttam a lakásban egy repülő bogarat, pár perc múlva leszállt, viszont amire odaértem elszaladt. Kissé megijedtem, mert eddig csak csótányt láttam így szaladni. Eddig itt nem talalkoztam csótánnyal, illetve abban a hitben voltam, hogy a csótányok nem repülnek és lámpafénynél nem jönnek elő. Pár perccel később elszaladt a parkettán és rovarirtóval szinte rögtön elpusztult.

Ennek tudatában lehet ez csótány?



szept. 11. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Legalább fotóztad volna le.
szept. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Csótány nem repül.
szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azoktól nem kell félni: [link] "Nevében a kertvárosi jelző kedvelt élőhelyére utal, ugyanis parkos, erdős, kertes részeken jelenik meg. Mivel kifejezetten a zöld területek lakója, ezért lakásokban, társasházakban képtelen megélni. A növények nedveivel táplálkozik, így a lakásban éhen halna, ezért nem képes megtelepedni és elszaporodni az otthonokban, kizárólag a kertekben. Az erdei csótány a lakásban képtelen megélni, rövid idő alatt elpusztul. Mint a legtöbb rovarfélét, az erdei csótányokat is vonzza a fény. Az esti órákban nyáron gyakran nyitva van az ajtó, ablak, hogy a hűvösebb levegő bejusson a lakásokba. Ilyenkor repülhetnek be az erdei csótányok a lakásba. Jelenlétük, különösen, ha tömegesen repülnek be, roppant zavaró és rémisztő is lehet.


A legegyszerűbben a repülő csótány invázió ellen rovarhálóval lehet védekezni. Az ablakokra, ajtókra felszerelve megakadályozható a rovarok bejutása. A kertben is lehet nagyon zavaró a jelenlétük, ilyen esetben szakember segítségével végezhető a gyéritésük. Teljesen kiírtani nem lehet őket a kertben, nem is szükséges, mert nem okoznak problémát és hasznos szerepük van a kertekben. Nem terjesztenek fertőzést, nem csípnek, egyszerűen csak zavaró a jelenlétük. Lakásban teljeskörűen megoldható az erdei csótány irtás, de a kezelés után újra megjelenhetnek, ha rovarháló nem kerül felszerelésre."

szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!