Régi szuvas gerendába hogyan kell ínjektálni a szúölő szert?
(Jó- persze, értem, ki kellene cserélni, de ez sajnos nem megoldható, mert akkor el kéne bontani az egész tetőt.)
Szóval hamár benne van a fában, régi gerendában, a kártevő, akkor érdemes szúölővel lekenni?
Illetve hallottam, hogy létezik olyan eljárás, hogy injektálással viszik be a fába a rovarölőt. Ez hogyan történik? Valaki tudja, hogy ezt hogyan kell csinálni?
A módszer teljes neve "furatképzéses injektálás". Kicsi lyukakat fúrnak a fába és tűvel, nagy nyomással benyomják ott a szúölő anyagot. Ez az, amit te soha ne csinálj egy tetőgerendával. Azt ugyanis szigorúan tilos fúrni, mert ott fog elrepedni.
Keresztgerenda esetén lehet, hogy elég alátámasztani a tetőt a gerenda körül, a szuvas gerendát kiemelni és az újat betolni. (Az persze legyen Tetol-lal lekenve vagy abba beáztatva).
Azt, hogy érdemes-e lekenni, innen senki nem fogja tudni megmondani. Fogalmunk sincs, hogy mennyire károsodott a fa és fogalmunk sincs, hogy még mindig van-e benne szú.
Ha csavarozol a faanyagba elofuras nelkul akkor fog megrepedni.
Almennyezetet akkor hogy is teszel fel ha nem nyulsz a faanyaghoz?
Vagy a tetoterbe falat a szarufakra.
Meselj, nagyon figyelek.
A szogeket hagyjuk. Tudom vannak mekkmesterek akik a szarufara raszogelik a lamberiat es csokolom. Az minosegi melo am :)
6-os. Igen facsavarral. De nem a gipszkartont csavarozod be a faba hanem a tarto leceket vagy profilt.
Oké, most össze-vissza beszélsz. Előfúrásra bólogatsz, közben meg azt mondod, hogy alkalmatlan az állmennyezetre. Akkor a tetőtérben hogy teszed fel? Komolyan érdekel.
Facsavar ha kicsit vastagabb, a fa anyag pedig nem túl vastag, akkor mindig igényel előfúrást.
"Ha előfúrás nélkül használunk facsavarokat, a legtöbb típusú fa hajlamos behasadni a szálirány mentén. Ez azért van, mert a csavarnak helyre van szüksége a fában; ezért a csavarnak félre kell tolnia a faanyagot, hogy ezt a helyet kialakítsa. Az oldalirányú feszültség (sugárirányú erők), amit a csavar ilyen módon kelt, túl nagy a fának és az meghasad. Természetesen a vastagabb csavarok nagyobb feszültséget keltenek, mint a vékonyak, így minél vastagabb egy csavar, annál nagyobb a hasadás kockázata. "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!