Vakondtúrás ellen melyik szer a leghatásosabb?
Nem létezik olyan módszer, amivel el tudod riasztani. Megölni lehet őket. Minden riasztó hangot megszoknak egy hét után, minden büdös dolog esetén meg betúrják az adott járatot, és ásnak száz méter újabbat.
Egyetlen jó módszer van ellenük, a vakondháló, de az meg drága és nagy munka. Marad a csapdázás, vagy a vakondtúrások bámulása. Vagy a tizedik emeletre való költözés, és a remény, hogy az erkélyen a virágcserépben nem fognak túrni.
Az elmúlt 10 évben elképesztő módon elszaporodtak, sajnos, a védettséget még nem szüntették meg valamiért.
Köszönöm a válaszokat!
Kedves második, a vakondokkal személy szerint semmi problémám, csak a csatateret, amit maguk után hagynak, az problémás számunkra. Nyilván ezért nem fogok a panelba beköltözni, főleg, hogy idén áprilisban vettük a családi házat.
Oké, csak ugye a vakondok nem véletlenül vannak ott. Esznek valamit. Tipikusan lárvákat, férgeket. Ha elpusztítod a vakondot (ami büntetendő), akkor egyúttal életben hagyod ezeket a parazitákat, ami tönkretesz minden növényt a kertben.
Nem szép a vakondtúrás, de egy férges termésű, kiszáradó almafa se az.
"Nem kinyírni akarom őket, csak elriasztani."
Ezt a kérdésbe írtam is. Továbbra sem szándékozom gyilkolászni őket. Azt pedig tudtam, hogy védett állat.
#4
Már ne is haragudj, de nagyon nem vagy képben semmivel, amiről írtál. Az almafát hogy gondolod? A vakond majd felmászik a fára, és kieszi a kukacot az almából? Vagy télen a fatörzs repedéseiből szedi ki az almamoly bábjait a csőrével, mint a harkály? Vagy mégis mire gondoltál, mikor a kukacos almát írtad?
A kiszáradó almafának is csak elméletileg lehet olyan kártevője, aminek ártani tud a vakond, gyakorlatilag nem. A fát pusztító rovarok többsége a földszint felett, vagy a földszinten rágja magát a fatörzset, a vakond nem tud nekik köszönni se. Pár cserebogár által elrágott gyökér pedig nem okoz kiszáradást, a fa majd pótolja.
Nézz utána, a vakond 95 %-ban földigilisztákat eszik. Kártevőket inkább csak véletlenül talál. Egész egyszerűen, pl. az egy helyben élő cserebogárpajort csak akkor találja meg, ha véletlenül pont oda ássa a járatát. De egy pajor megtaláláshoz 50 palánta gyökereit kell tönkretenni, mert nincs minden palánta gyökerén pajor. Ezzel szemben, a rengeteg járatot azért csinálja, mert így sok giliszta járatát vágja át, és azok közlekedés közben belepotyognak a vakond kemény falú járatába, ahonnan nehezen tudnak szabadulni, és a gyakran járőröző vakond könnyen össze tudja szedni őket, különösebb munka nélkül.
Oké, hogy valaki sok Kisvakond-rajzfilmet nézett, de az a valóság, hogy a vakond nem sokkal hasznosabb a patkánynál. És vagy elfogni lehet őket, vagy az egész kerted vastagon beszórni talajfertőtlenítővel, hogy ne maradjon giliszta, amit megenne, és akkor a vakond pár hónapra elköltözik, ameddig vissza nem jönnek a giliszták.
Igen! Az 1. és a 6. kolléga mindent leírt.
A vakond irtó makacs állat nehéz elzavarni (szinte lehetetlen, barátságosabb eszközökkel)!
Èn is ugyanezzel a gonddal küzdök, az mellett, hogy csúnya is, tavasszal krva szar ilyen terepen füvet nyírni ès sajnos nem nagyon lehet vele mit kezdeni, mert vèdett, habár nem tudom mièrt, undorító dögök...
Amit nekem is javasoltak, rotálás, beomlasztani a telken a járataikat, az megzavarja őket illetve egyes túrásaikba üveget tenni, a bele áramló levegő elvileg elriasztja... Èrdemes lenne elbeszèlgetni egy vízügyessel, hogy Ők mit tesznek ellenük, hisz árvízvèdelmi töltèsbe nem túrhat bele
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!