Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogy kerülhetett élelmiszermol...

Hogy kerülhetett élelmiszermoly (kukac) a konyhámba?

Figyelt kérdés

Mindent széttúrtam, de sehol semmi nyoma, egy kibontott kajában sem. Kidobtam amit ki kellett vagy a fagyasztóba tettem a kibontatlan cuccokat. A szekrenyeket kifertőtlenítettem. Viszont a konyha sarkaiban a plafonnál ott vannak a kis petekupacok vagy mik, repkedő molyt se láttam a lakásban soha, de azokat nem érem el.

Hogy szabadulhatnék meg tőle?



2020. jan. 1. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Részvétem, nekem 6 hónapba telt, nagy eséllyel egy panzióból vittem őket haza
2020. jan. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és nálam az összes papírdobozt, szalvétát ki kellett dobni, mert kaja híjján azt zabálták
2020. jan. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sztrecskó válasza:
Az még lehet az előző körös kukac, ami most kelt ki. Tarts mindent elzárva, fagyasztóban, légmentesen, tegyél ki molycsapdát, és ha kikelnek majd nem lesz mit megenni, szép lassan eltűnnek. Nekem kb 2 hónap volt kiirtani őket, de kíméletlenül kidobtam mindent, amihez hozzáférhettek, illetve azóta mindent légmentesen záró edényekbe teszek. Na meg nem hülyeség mindent lefagyasztani, miután hazahozod a boltból, könnyen lehet hogy a frissen vásárolt liszttel jön pl.
2020. jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Vannak élelmiszerek amelyekben hosszabb álás után egyszerűen megterem .Ne a konyha sarkaiban keresd.
2020. jan. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A polcok alját is töröld le, mert ott szeretnek bebábozódni. Bármilyen malomipari termékkel, száraz hüvelyesekkel hazavihetők a peték (lisztmoly, zsizsik stb., aztán kikelnek a kis lárvák, eszik a szemesterményt, malomipari termékeket és aztán elmásznak bebábozódni valamilyen résbe, polcok aljába (háborítatlan helyre).
2020. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pedig először a plafonon fedeztem fel őket, ott mászkáltak és onnét porszívóztak fel őket.
2020. jan. 1. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Berepült a molylepke és lepetézett.
2020. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!