Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A mézeskalácsra megy a moly,...

A mézeskalácsra megy a moly, bekukacosodik? Ki mit tapasztalt?

Figyelt kérdés

Egy lakodalmi mézeskalács ajándékot szeretnénk eltenni emlékbe. Leginkább fali díszként, mert nagy. És extrém formája miatt becsomagolni sem lehet.


Jelenleg még finom karácsonyias jellegű illata van, fahéjas.


Kérdésem, hogy erre buknak az élelmiszermolyok, vagy sem?


Kérem írjanak azok, akik már tároltak a lakásban becsomagolatlanul! Kukacos lett vagy sem?



2013. jún. 27. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Belemegy a moly, a legjobb, ha behegeszted fóliába.
2013. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gömbicica ***** válasza:

a molynak nincs akadály.

liszt, dara, prézli,pirospaprika, csoki!!!... nem akadály.

Akkor sem ha celofánban van, vagy nylonban. :-(

Max. figyelni tudod, hogy van-e molylepke a lakásban.

2013. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem pl vannak talán 10 éves mézeskalács karácsonyfa díszeim is, amit magunk gyártottunk, kőszikla keménységű és nem bántotta a moly.

viszont minden mást megtámadott egyszer a konyhaszekrényben ( a lányom hozta haza dióval a koleszból ) nem kímélt semmit, még az erős paprikaába is belement, minden pókhálószerű volt, a dióba alagutakat fúrt, és mire észbekaptam, már kukacok lettek, amiből pedig szálló rohadt dög kövér molyok. totál ki voltam, de végre sikerült kiirtani, miután a készeleteimet kidobáltam, és vettünk BIOSTOP élelmiszermoly csapdát.

visszatérve a mézeskalácsra , ha csak emléknek szánod, lehet, hogy hajlakkal való lefújás elvenné a kedvüket a betolakodóknak.

vagy, ha tényleg szép, én csinálnék köré képkeretbe, vagy hasonlóra levendulakoszorút. az tuti biztos.

2013. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk volt már, hogy az eltett mézeskalács karácsonyfadíszbe belement, de akkor már a több éves megkövültet sem kímélte a dobozból. Karácsonyfát kezdtük díszíteni, és a dobozban mászkáló kukacokat találtunk. :-S
2013. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!