Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Ti háztartásotokban nem...

A Ti háztartásotokban nem szokott beleköltözni a moly az alapanyagokba? Hogyan védekeztek?

Figyelt kérdés
Időről időre előfordul. hogy találok egy-egy molylepkét. és ezután egyszer csak kiderül, miből is kelt ki, természetesen tönkre téve az élelmiszert. Egyszer már a szezámmagot is megette. Mit lehet tenni ellene.
2012. dec. 21. 04:56
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
tarts mindent a hűtőben.
2012. dec. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Legmentesen záródó dobozban vagy üvegben kell tárolni az alapanyagot.
2012. dec. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam is jártak. Dobhattam ki egy egész csomag rizst. Azóta én is mindent hűtőben meg jól zárható dobozban tárolok.
2012. dec. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól záródó dobozban tartom az élelmiszereket. Amikor veszek valamit, átnézem, hogy nem molyos-e, vagy nincs-e benne zsizsik.

Ha van, akkor a lisztféléket átszitálom, a rizst meleg vízben megmosom, és a sütőben átmelegítem. Vagy beteszem a fagyasztóba. A rizst előtte megszárítom.

2012. dec. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csavaros tetejű üvegekben tárolom vagy a normál befőttes üvegben, vagy nescafés üvegekben, ill. vettem olyan fűszertartó szett-et, amelyben az őrölt bors, fahéj stb. zárható tetővel ellátott kis átlátszó tartó-dobozban van.


Így nem kell a hűtőben a helyet ilyen dolgokra elfoglalni.

2012. dec. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Persze nálam is vannak (pl. szárazbab, sárgaborsó stb) amiket felbontás után is az eredeti csomagolásban hagyok.


Végy egy tekercs cellux-ot, azzal ragaszd le szorosan, lehetőleg légmentesen a visszazárt csomagolást, akkor nem nyílik ki és nem költözik bele a jószág!

2012. dec. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne legyen meleg helyen!

Nálunk van egy kis kamra, de meleg és amibe benne voltak, onnan kikelnek...

Szóval sok mindenben alapból benne vannak... annyi mindent dobtunk ki....

2012. dec. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy visszazárt csomagolás nem akadály a molylepke számára, átrágja magát (azért moly) a celofán szerű és a nylon zacskón is. A zárható doboztól eddig idegenkedtem, mert tartok tőle, hogy bedohosodik. Meg lehet 20 fedeles tárolót venni, ha mindent így akarok tárolni. Arról nem is beszélve, hogy szeretek előre bespájzolni, ha valami akciós. A fűszerpaprikát ősszel veszem kilósan, volt már, hogy tavasszal az is áldozat lett.

Arról, hogy hűtőben tartani a rizs és a búzadarát például, még nem hallottam.

2012. dec. 22. 06:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!