Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tenyleg hulyeseg manapsag...

Tenyleg hulyeseg manapsag lakas/haz vetelen gondolkodni?

Figyelt kérdés

Mennyivel jobb az alberletet fizetni mint a lakas hitelt?

A parommal nem igazan egyezik a jovokepunk. Szerinte tok felesleges azert dolgozni, hogy tobb evtizedig egy lakashitelt fizessen az ember. O olyan csaladban nott fel ahol a sajat ingatlan felesleges hulyeseg.

Nem is akarok ebbe jobban belemenni, csak arra szeretnek tenyleg valaszt kapni, hogy masok szerint akik mar tapasztaltak ilyet melyik a jobb, realisabb dontes?

(lehet, hogy a parvalasztassal van a baj)

Nem minden ebbe a kategoriaba tartozik amit leirtam de a kerdes az, hogy ti hogy dontottetek es miert.


2019. jún. 23. 21:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelműen saját lakás, ha valaki teheti.

Az általában felhozott ellenérvek:

1. Mi lesz ha a törlesztőidet nem tudod fizetni?

Ha a hitel törlesztőimet nem tudom fizetni, akkor a bérleti díjamat sem tudnám, ami ma a környéken kb. a duplája a törlesztőnknek. Nem fordulhat elő, hogy a lakhatásunkra nem teremtjük elő pénzt bármilyen formában is! Más opció nincs, ha erre nincs, semmire nincs, megyünk a híd alá. Általános érvény pedig nálunk, hogy megtakarítunk amennyit lehet és előtörlesztünk folyamatosan, tehát a 20 évre felvett hitelünket a 6. évben kívánjuk végtörleszteni. Vagyis melyik a jobb? 6 évig fizetek, utána a sajátom, tehát csak rezsit fizetek. Vagy életem végéig fizetek?

Továbbá hozzátenném, hogy a bankok a pénzüket akarják látni, nem elsődleges céljuk az árverezés, csak ha már sehogy nem tudják behajtani az adósságot. Be lehet menni egyezkedni. Lehet halasztást/felfüggesztést kérni néhány hónapra a részletfizetés alól. Lehet futamidőt módosíttatni, ezzel törlesztőt csökkentetni, stb. Tehát van némi mozgástér, míg ha albérletet fizetsz, akkor vagy fizeted pontosan a szerződéses összeget, vagy mehetsz ahova akarsz.


2. A saját lakással helyhez kötöd magad!?

Miért? A saját lakás kötelez, hogy abban kell laknom? Ha holnapután Sopronban kapunk visszautasíthatatlan ajánlatokat, akkor jövő hónaptól ott dolgozunk, a lakásunkat pedig kiadjuk. Megtermeli a törlesztőjét + még a mi ottani bérleti díjunk egy részét is. Ha bejön az ottani élet még mindig dönthetünk úgy, hogy eladjuk a lakásunkat és veszünk ott egyet. Vagy nem adjuk el, csak veszünk ott is egyet. Nem látom a fene nagy kötöttséget.


A baj azzal van, ha az ember nem biztosra megy, hanem kicentizi a fizetését és rizikózik az hitellel, túlvállalja magát.

2019. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi laktunk albérletben, aztán vettünk házat. 8 év alatt kitörlesztettük. SZóval most van egy tizenmilliós ingatlan vagyonunk.

Ha ezt a 10 évet albérletre fizetjük, akkor hasonló összeget kifizetünk, csak épp 10 év után ugyanúgy nincs semmink...


Ezt próbáld megértetni vele, hogy inkább az albérletért tök felesleges dolgozni, hogy más ember zsebét tömjétek, más vagyonát gyarapítsátok...

Hisz nem olcsóbb az albérlet egy törlesztőnél. Az albérletet életed végéig fizeted, a törlesztőt meg 10-20-30 évig. Utána nincs havi lakhatás kiadás, csak a rezsi. Nem kell az neki?


És a nyugdíjból hogy fognak a szülei albérletet fizetni?

2019. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Szakítsd ki a férjed abból a csaladból amíg lehet. Aztán az albérletezést sürgőssen felejtsétek el. Te vagy a nő úgy is az lesz amit te akarsz. Vegyetek ingatlant ne béreljetek.
2019. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
18: Ez is hiányzik itt több ember gondolkodásából. 20 évesen, 35 évesen, amikor kirepül, akkor nem rögtön egy családi rezidenciát venni, hanem egy egyszemélyes, felújítandó, de lábon eljáró, lakható valamit, később több megtakarítással egy értékesebbet, stb. Pár évente, lépésenként gyarapodni. Azt látom, ez a tervezési képesség és kitartás nem mindenkinek adatott meg. Akinek meg igen, az ilyenkor néz, mint hal a szatyorban.:)
2019. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#24 add el az éppen hogy csak lakható egyszobás lyukat annyiért amennyiért megvetted... Ugyanis azt tudja a fiatal csak megvenni. Egy lakás akárhol is van, min. annyiba kerül mint 20km-re egy családi ház.


10 millió alatt manapság semmi értelmeset, és SEHOL sem kapni. Csapj már ki az asztalra kezdésnek 10 milliót...

2019. jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam végig a válaszokat, szóval csak az én tapasztalataimat osztom meg.

Nálunk a párommal a vidék - város harc ment.

Vidéki házba bele tudtunk volna ugrani,városiban 6* annyiba került egy lyuk is Nyugat Magyarországon, esélytelen. De ott a buli, ott vannak a haverok.. az hogy akkor jönnek kerti sütögetésre meg ott is tudnak aludni 20 km-re, és mindet is elvisz kocsi, busz, vonat, az smafu volt.

Szóval nekem megvolt a vételár 60%a, a maradékra vettem fel hitelt, és az enyém a ház.

Ő meg lakjon albérletben, ha olyan jó neki.

A ház felújítandó, még egy jó 1-1,5 év, mire beköltöznék magam is, aztán meglátjuk együtt megyünk, vagy külön.

Én albérletet nem fogok életem végéig fizetni, gyereket sem szülök a bizonytalanra, ha ez a pasinak nem tetszik, mehet a levesbe, bulizgasson csak meg dolgozza ki a lelkét egy tetőért a feje fölé, ami nem is az övé.

2019. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 mindentudó99 ***** válasza:
Ha nála a buli a fő szempont nem vesztesz sokat ha kiadod az útját.
2019. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!