Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tenyleg hulyeseg manapsag...

Tenyleg hulyeseg manapsag lakas/haz vetelen gondolkodni?

Figyelt kérdés

Mennyivel jobb az alberletet fizetni mint a lakas hitelt?

A parommal nem igazan egyezik a jovokepunk. Szerinte tok felesleges azert dolgozni, hogy tobb evtizedig egy lakashitelt fizessen az ember. O olyan csaladban nott fel ahol a sajat ingatlan felesleges hulyeseg.

Nem is akarok ebbe jobban belemenni, csak arra szeretnek tenyleg valaszt kapni, hogy masok szerint akik mar tapasztaltak ilyet melyik a jobb, realisabb dontes?

(lehet, hogy a parvalasztassal van a baj)

Nem minden ebbe a kategoriaba tartozik amit leirtam de a kerdes az, hogy ti hogy dontottetek es miert.


2019. jún. 23. 21:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14%
(sóhaj)Tudok számolni,és nem veszek ingatlant,de ezen nem veszünk össze.Leírtam a tapasztalataimat a kérdezőnek.Részemről lezárva a téma.
2019. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%

Azt még tudom sajnálni, aki fiatal pályakezdőként pár évig albérletbe kényszerül.

Azt viszont már nem tudom sajnálni aki öregen is még mindig ugyanott tart mint egy pályakezdő.

2019. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
* Miközben 10milliókat eltapsolt albérletekre.
2019. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
9: Abból a megtakarításból, amit megspóroltál az albérlet összegéből?...
2019. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
95%
Az albérletet és a hitelt is fizetni kell... na ha kifizetted a hitelt x idő alatt, lesz egy saját ingatlanod.. ha fizetsz egy albérletet 20 évig soha nem kapod meg... arról nem is beszélve hogy az albérlet sokkal drágább.
2019. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
15: Hagyd, belőlük élünk, addig jó, amíg nem tudják, nem értik.
2019. jún. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon örülök hogy vannak akik úgy gondolkodnak mint a párod és a családja. Remek jövedelemforrások.
2019. jún. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
71%

Én csak 6 éven át fizetek lakáshitelt.

Olcsó rossz állapotú ház, amit időközben felújítok, + közben tanulok.

Már 2 év alatt megdupláztam a fizetésemet a végzettségemmel, a célom, hogy válalkozó legyek és 4-5* ennyit keressek, mire letelik a lakáshitelem addigra a házat is el tudom adni és ha akarok vehetek nagyobbat jobbat.

2019. jún. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok. Albérlet, lehet pár cuccod, 2-3 virágod, pár kütyü és kész. Egy lukat fúrsz a falba, mert képet, polcot szeretnél, már lehet belőle gond.

Bp-en dolgoztunk mind ketten. Kompromisszum, 60 kilométeres körzet, jó közlekedés. Környéken, igaz felújítandó, de mai napig lehet venni 10-15-ért is kerteset. Pedig komoly ipari park van itt is. A másik, időben innen előbb beértem a munkahelyre, mint a csepeli kolléga.

Van akinek nincsenek ilyen igényei, de nekünk kell a zöld, a fák, a kerti tó, az állatok, a baráti összejövetelek, kis sütésre, bográcsozásra, stb.

2019. jún. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Mondhatunk véleményt, Nektek/Neked kell dönteni.

Én lakásvásárlás párti vagyok. Saját családi házam van, a gyerekemnek pedig Budapesten vettünk lakást, amire ezer éve spórolunk.


Ha nincs meg a teljes összeged a lakásra és hitelt kell felvenni érdemes mérlegelni azt,hogy ez mekkora összeg, mennyi idő alatt tudod kifizetni, és mekkora anyagi terhet ró Rád havonta.Ahogy írják is, ha vásárolsz az jobban helyhez köt, de ha családalapításon gondolkodtok a jövőben úgysem fog vándorolni a család.


Igaz,hogy amennyiben az albérletet nem tudod fizetni költözöl, de valahol lakni kell, és ha nincs pénzed a kauciót sem tudod letenni.


Köztetek a kérdés inkább az,hogy amennyiben ennyire eltérően gondolkodtok alapkérdésekről mennyire lehet tartós a kapcsolat.

2019. jún. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!